Czytasz
Te grupowe gry i zabawy uchronią twoją ekipę przed nudą

Te grupowe gry i zabawy uchronią twoją ekipę przed nudą

gry grupowe

Wypady ze znajomymi do miejsc pozbawionych internetu stwarzają cudowne warunki, by przypomnieć sobie o nieco zapomnianych grach i zabawach.

Flanki

Studencki klasyczek, który w niejednej osobie stroniącej od rywalizacji wyzwolił prawdziwego lwa. Zasady gry są ultra proste: dwie drużyny stają w szeregu naprzeciw siebie, między nimi stoi butelka, którą należy strącić rzutem. Przewrócona butelka pozwala rzucającej drużynie rozpocząć picie, drużyna przeciwna musi natomiast jak najszybciej postawić ją do pionu. Ekipa, która jako pierwsza opróżni napój do ostatniej kropli wygrywa. Dzięki rosnącej popularności piwek zero flanki stały się również grą dla młodych i tych którzy stronią od procentów. Gry grupowe? Flanki to definicja funu.

Bule

Gry grupowe

Proste zasady i względnie statyczny styl sprawiają, że bule są świetnym pomysłem na spędzenie czasu na zewnątrz niezależnie od wieku. Pykać mogą w to zarówno seniorzy, jak i małolaci. Do gry niezbędny jest zestaw kul i kawałek wolnej przestrzeni (przy czym rodzaj nawierzchni nie jest ograniczeniem – każdy z nich oferuje inne możliwości). Celem rywalizacji jest wyrzucenie kuli w taki sposób, aby ta znalazła się jak najbliżej tzw. świnki (tej małej kolorowej piłeczki). Oczywiście, istnieje wiele różnych strategii i każda z nich przydaje się w różnych scenariuszach rozgrywek.

Mafia

Gry grupowe

Mafia występuje w wersji planszowej, która nieco ułatwia rozgrywkę, ale też narzuca pewne ograniczenia. Prawdziwą frajdą jest tu bowiem możliwość popuszczenia wodzy fantazji. Zabawa polega na stworzeniu scenariusza i przedzieleniu konkretnych ról biorącym udział w zabawie. Trzon tworzą mafiozi (ich celem jest spiskowania przeciw reszcie) oraz mieszkańcy (muszą odkryć, kto należy do mafii). W różnych wersjach gry istnieją również dodatkowe postaci, które niuansują rozgrywkę. Niezależnie od tego, jaki wariant wybierzecie, czeka was ekscytująca rozgrywka. Im większe zdolności aktorskie, tym większa szansa na zwycięstwo. Spójrzcie, jak z zabawą poradziła sobie Ekipa.

Beerpong

Gry grupowe

Na kortach rządzi Iga Świątek, wy możecie za to zdominować grilla czy domówkę u znajomych. Beerpong to wyjątkowo ekscytująca dyscyplina sportu wymagająca od zawodników rozwiniętych umiejętności ruchowych. Cel gry jest prosty – umieścić piłeczkę w kubku przeciwnika. Oczywiście posiadanie profesjonalnego stołu do ping-ponga zwiększa frajdę, ale zwyczajny też się nada. Widok przeciwnika zmuszonego do zerowania kubka jest wyjątkowo satysfakcjonujący i mocno motywuje do skupienia.

Sprawdź też

Prawda czy wyzwanie

Stare, ale jare. Nie da się zagrać w nic prostszego. Mocą tej gry jest to, że daje świetną okazję do głębszego poznania znajomych. Historia zna wiele przypadków, kiedy niewinna zabawa prowadziła do naprawdę zaskakujących wydarzeń. Podczas rozgrywki długo skrywane tajemnice czy uczucia wychodzą na jaw. A ci, którzy kochają zwracać na siebie uwagę i imponować swoją odwagą, dostają szansę na to, by się popisać.

Planszówki, które obudzą w Tobie dryg do rywalizacji

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone