Czytasz
GusGus w trasie po Polsce – sprawdź, czy zagrają u Ciebie

GusGus w trasie po Polsce – sprawdź, czy zagrają u Ciebie

Islandczycy z GusGus wracają z jedenastą (!) już płytą, serwując naszej publiczności olbrzymią niespodziankę – trasę koncertową po największych polskich miastach. Sprawdź, czy zagrają także u Ciebie.

Islandzka scena zapisała się na kartach historii muzyki jako ta jedyna i wyjątkowa. Björk, Sigur Rós czy Jóhann Jóhannsson to artyści, którzy mocno rozpędzili ten pociąg, ściągając uwagę całego świata na ten zimny jak dział mrożonek kraj. Przyznajmy: jest coś wyjątkowego w skandynawskiej wrażliwości, a szczególnie tej islandzkiej. Jeden projekt zdecydowanie udowadnia tę wyjątkowość, od 1995 roku nieprzerwanie grając w różnych składach. Jest nim GusGus. I nie, nie jest to bynajmniej personel Głównego Urzędu Statystycznego w delegacji…

Najnowsze wydawnictwo zespołu Mobile Home to powrót do korzeni grupy. Syntetyczny electro pop przywodzący na myśl lata 80. miesza się tu z szerokopojętą muzyką elektroniczną, którą spotkacie w klubie. Dodatkowym asetem dla GusGus anno domini 2021 jest Margrét Rán – wokalistka zespołu VÖK, której głos idealnie wpasowują się w muzykę islandzkiej grupy. Już pierwszy singiel z jej udziałem – Higher – pokazuje nowy kierunek obrany przez artystów. Zresztą obczajcie sami: 

Spoczko, nie? Teledysk w reżyserii Arni & Kinski tym bardziej pokazuje, że gorąca krew wciąż płynie w islandzkich żyłach. Nic dziwnego, skoro panowie doświadczenie mają w tworzeniu pamiętnych klipów – pracowali m.in. z Damienem Ricem, Of Monsters and Men i… Snow Patrol przy legendarnej pościelówie Chasing Cars. xD A w najnowszym Love is Alone stworzonym przez Arni & Kinski w kolaboracji z Hrafnhildur „Raven” Hólmgeirsdóttir, duet wykorzystuje popularną technikę deep fake.

Przekonaj się o niezmiennej formie Islandczyków podczas koncertów w ramach polskiej trasy. Zespół zaprezentuje nowy materiał, a także największe klasyki z całej kariery grupy.

Sprawdź też

GusGus odwiedzi Poznań (5.11), Gdańsk (6.11), Kraków (9.11) i Warszawę (10.11).

Bilety znajdziecie w Going.!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone