Czytasz
Koncert w tej hali to spektakularna rzecz. Przekonało się o tym U2

Koncert w tej hali to spektakularna rzecz. Przekonało się o tym U2

Hala Sphere

Choć projekt Sphere został ogłoszony już pięć lat temu, to przez wiele problemów związanych m.in. z pandemią jego finalizacja się przeciągała. Nadszedł jednak moment, w którym można na własnej skórze odczuć, jakie wrażenia oferuje nowa hala koncertowa w Stanach Zjednoczonych.

Przełomowy projekt

Chociaż scenografie bardzo często robiły robotę, tak ciężko było pozbyć się wrażenia, że to wszystko już było. Aby zwiększyć moc wrażeń, ludzie bardzo często uciekali w świat wirtualnej rzeczywistości, bo ta prawdziwa nie była w stanie zaoferować im niczego nowego.

Nadszedł jednak dzień, który na zawsze odmieni to, w jaki sposób mogą być odbierane koncerty. Dzięki ogromnej hali w kształcie kuli w jednym momencie koncert może oglądać aż 20 tysięcy osób. Fenomenalna, zakrzywiona konstrukcja umożliwia podziwianie przygotowanych efektów specjalnych i dodatkowo wpływa na immersyjność każdego wydarzenia. Koncert na sawannie czy może na polu startujących promów kosmicznych? A może wielki las? Hala Sphere sprawia, że wszystko jest możliwe.

@spherevegas

Prepare for liftoff. 🚀

♬ original sound – Sphere

Ta hala to nie tylko spektakularne wnętrze. Dzięki wyświetlaczom, które znajdują się również na zewnętrznej stronie kuli, niesamowite efekty mogą podziwiać też wszystkie osoby poza budynkiem. Z racji na swoje rozmiary, które wynoszą 112 metrów wysokości i 157 metrów szerokości, wyświetlane obrazy można zauważyć już z daleka. Wśród najlepszych pokazów zdecydowanie można zaliczyć animowany obraz planety, księżyca, ludzkiego oka czy nawet zasypiającej emotki.

Hala Sphere z inauguracyjnym koncertem

Swój ostatni koncert na żywo grupa U2 zagrała w 2019 roku. Ciężko wyobrazić sobie lepsze miejsce i moment na powrót, niż wydarzenie otwierające halę The Sphere w Las Vegas. Był to też pierwszy z serii koncertów zespołu w tym miejscu. Seria nosi tytuł U2:UV Achtung Baby i od 29 września do 16 grudnia w jej ramach ma się odbyć aż 25 koncertów.

Na jesień planowane jest także show wyreżyserowane przez Darrena Aronofsky’ego. Będzie to pokaz możliwości hali Sphere z wykorzystaniem jej cech szczególnych, robotów animatronicznych oraz hologramów. Wydarzenie odbędzie się 6 października i z pewnością będzie to jeden z najbardziej efektownych pokazów ostatnich lat.

Bilety na najciekawsze koncerty znajdziecie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone