Czytasz
Halle Bailey rusza z solową karierą. Posłuchaj singla „Angel”

Halle Bailey rusza z solową karierą. Posłuchaj singla „Angel”

Amerykańska aktorka, dobrze znana także z duetu współtworzonego z siostrą Chloe, niedawno dała popis wokalnych umiejętności w Małej syrence. Teraz kuje żelazo, póki gorące… i wychodzi jej to całkiem nieźle.

Ta piosenka jest całkiem wyjątkowa, a przy tym bliska mojemu sercu. Po tym wszystkim, co przeszłam w ciągu ostatnich 3-4 lat, nagle znajdując się na świeczniku i wysłuchując różnych opinii, łatwo było mi zwątpić w siebie i w to, kim jestem. Dzięki temu utworowi dystansuję się od tych uczuć. To mantra i obietnica, jaką składam samej sobie, aby praca, którą wykonuję na Ziemi, miała znaczenie. Chciałam móc siebie przytulić i być z siebie dumna. Mam nadzieję, że wszyscy, w szczególności inne brązowe i czarne dziewczyny, poczują się akceptowani, szanowani i zainspirowani, słysząc te słowa wyjaśnia w informacji prasowej Halle Bailey.

Piękno zamiast nienawiści

Internauci sprawnie wychwycili emancypacyjny przekaz kompozycji Angel, nie szczędząc pochwał jej autorce. – Stojące za wszystkim przesłanie to po prostu majstersztyk. Potrafię sobie wyobrazić wszystkie zachwycone dziewczynki słyszące w szkole tę piosenkę – pisze jeden z komentujących. – Halle przejęła całą tę nienawiść i rasizm, zamieniając je w piękno i siłę. Jest dosłownie aniołem. Czarne kobiety, trzymajmy się mocno razem – wtóruje jej inna. To bezpośrednie nawiązanie do fali hejtu, jaki spadł na wokalistkę po ogłoszeniu, że dołącza do obsady Małej syrenki.

Okładka singla Angel Halle

Protegowana Beyoncé i wizyta na lodowisku

Liryczny singiel, w którym pop spotyka emotywne R&B i soul, otwiera nowy rozdział w karierze Halle Bailey. To pierwsza piosenka, jaką Amerykanka wydaje pod własnym imieniem. Nie jest przy tym kompletną nowicjuszką na estradzie. Od wczesnych lat dziecięcych tworzy wraz z siostrą duet Chloe x Halle. Początkowo udostępniały jedynie różne covery na YouTube, aż nagle w ich karierze nastąpił przełom. Zasiadły na kanapie u samej Ellen DeGeneres. Zwyciężyły w konkursie The Next Best Thing organizowanym przez rozgłośnię Radio Disney. Uwierzyła w nie sama Beyoncé, przyjmując je pod skrzydła swojej wytwórni Parkwood Entertainment. Artystki wydały tam dotąd dwie studyjne płyty, trzy EP-ki oraz mixtape. Zaprezentowana dotąd twórczość zapewniła im pięć nominacji do nagród Grammy. Występowały także na inauguracji sezonu 2020/2021 w hokejowej lidze NFL.

Dotychczasową dyskografię siostrzanego duetu zamka album Ungodly Hour z 2020 roku

Halle Bailey w morskich otchłaniach

Odwagę do tego, żeby iść po swoje, młodej gwieździe z pewnością zapewniła też wspomniana rola w aktorskiej odsłonie Małej syrenki. Choć wywołała wiele kontrowersji i docinek na tle rasowym, była przede wszystkim ukoronowaniem ciężkiej pracy Amerykanki. – Po szeroko zakrojonych poszukiwaniach stało się jasne, że Halle ma w sobie tak rzadkie połączenie ducha, zaangażowania, młodości, dziewczęcości i subtelności. To wszystkie cechy niezbędne do stworzenia tak kultowej kreacji – nie krył zadowolenia reżyser Rob Marshall.

Wojownicze Żółwie Ninja właśnie weszły do kin! Co wiemy o tym filmie?

Aktorka zachwyciła twórcę na castingu kultowym utworem Where Is The Love Donny’ego Hathawaya z 1972 roku. Równie dobrze spisała też już na samym planie, gdzie śpiewała piosenki napisane przez Alana Menkena, Howarda Ashmana i Lin-Manuela Mirandę. W polskim dubbingu schedę przejęła po niej gwiazda dziecięcej Eurowizji, Sara James.

Sprawdź też

W aktorskiej Małej syrence poza Halle Bailey zobaczymy m.in. Jonaha Hauer-Kinga, Melissę McCarthy oraz Javiera Bardema

Tymczasem samo Angel już od kilku dni z powodzeniem hula na YouTube. Do dziś teledysk wyreżyserowany przez pochodzącą z Kanady Wendy Morgan, która w przeszłości współpracowała m.in. z Alicią Keys, Janelle Monáe czy Laurą Mvulą, wyświetlono ponad 4,6 miliona razy. Czekamy na więcej, choć nie wątpimy, że to tylko kwestia czasu.

Halle – Angel

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone