Czytasz
Hania Rani będzie gościem premierowego wydarzenia #EmpikMusicLive

Hania Rani będzie gościem premierowego wydarzenia #EmpikMusicLive

Hania Rani TNMK.online program Gverilla Miły ATZ festiwal koncerty lato

Już w najbliższy wtorek, 23 czerwca, kompozytorka i pianistka Hania Rani zainauguruje cykl #EmpikMusicLive, zagra kameralny koncert i odpowie na pytania Agnieszki Szydłowskiej. Spotkanie zobaczycie premierowo na fanpage’u Empiku, a później nagranie audio trafi do aplikacji Empik Music.

Pod koniec maja swoją premierę miał Home – drugi solowy album Hani Rani. Dla pochodzącej z Gdańska i mieszkającej pomiędzy Berlinem a Warszawą artystki jest to kolejna płyta wydana w brytyjskiej wytwórni Gondwana Records, za której sterami stoi popularny jazzman Matthew Halsall.

Płyta zbiera same pozytywne recenzje i to zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Z powodu pandemii artystka musiała przełożyć europejską trasę koncertową na jesień, a w ramach #EmpikMusicLive Rani da swój pierwszy występ od czasu ukazania się Home. Oprócz krótkiego repertuaru odbędzie się też spotkanie, które poprowadzi dziennikarka Agnieszka Szydłowska, w przeszłości związana z radiową Trójką, gdzie prowadziła popularny i kultowy w pewnych kręgach Program Alternatywny.

Sama artystka mówiła o Home, że to druga część całości, do której wstępem był debiutancki album Esja. Najnowsza płyta jest domknięciem konceptu, a więc możemy się spodziewać, że kolejny album będzie opowiadał już zupełnie inną muzyczną historię. Na Home usłyszycie też innych muzyków, których Hania Rani zaprosiła do współpracy. Są to związani z jazowym zespołem Immortal Onion Ziemowit Klimek (kontrabas) i Wojtek Warmijak (perkusja).

Sprawdź też

Transmisja dostępna będzie live na Facebook.com/empikcom, a późnej jej zapis audio trafi do nowej aplikacji Empik Music. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Going. wspólnie z Gondwana Records oraz Mystic Production patronuje temu wydarzeniu. Zapraszamy Was na koncert i spotkanie z Hanią Rani promujące album Home, już 23 czerwca o godzinie 20:00 na fanpage’u Empiku.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone