Czytasz
Pierwsza solowa trasa IGO coraz bliżej!

Pierwsza solowa trasa IGO coraz bliżej!

igo trasa

Połowa duetu Bass Astral x IGO oraz fundament formacji Clock Machine rusza w pierwszą solową trasę.

Wokalista znany z elektronicznego duetu Bass Astral x IGO, czy rockowego Clock Machine wyrusza w pierwszą solową trasę koncertową. Po setkach koncertów zagranych przez ostatnie 12 lat we wspomnianych projektach Igor Walaszek postanowił zadebiutować na scenie po raz kolejny – tym razem ze swoim solowym materiałem. Trasa koncertowa IGO obejmie 10 miast.

igo trasa
IGO TRASA 2022

IGO z trasą promującą nowy album – czekaliśmy <3

Igor Walaszek – znany pod pseudonimem IGO – to jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce. Pochodzi z Krakowa, gdzie w 2009 roku wraz z grupą przyjaciół założył rockowy zespół Clock Machine. Mimo swoich rockowych predyspozycji nie zamyka się wyłącznie w tym gatunku – szerszej publiczności dał się poznać jako połowa elektronicznego duetu Bass Astral x IGO. Ze wspomnianymi zespołami nagrał dotychczas siedem płyt, a jego dyskografię zamyka wydany w sierpniu 2021 roku album Satellite.

W 2019 roku Igor został, obok Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego i Organka, członkiem Orkiestry Męskiego Grania. Rok później również zasilił jej skład, tym razem z Darią Zawiałow i Błażejem Królem. Wystąpił na takich festiwalach, jak Open’er Festival, Krakow Live Festival, Przystanek Woodstock, OFF Festival, czy Audioriver. Współpracował m.in. z Sokołem, Miuoshem, czy Sistars.

Niedawno IGO zaprezentował swój trzeci solowy singiel To też o Tobie. Artysta porusza w nim ważny w dzisiejszych czasach problem hejtu. Klip w reżyserii Piotra Onopy w metaforyczny sposób przedstawia to, co może spotkać osoby, które doświadczają hejtu.

Sprawdź też

Jak mówi sam Igo – Chyba nie ma osoby, której nie dotknął hejt w internecie. Pisząc piosenkę “To też o tobie” chciałem poruszyć temat wszechobecnie występującego hejtu i jego bolesnych konsekwencji. Zdecydowałem jednak, że należy iść o krok dalej. Przyłączcie się do mnie, stwórzmy akcję “Hejt może zabić” i razem sprzeciwmy się szerzącej się nienawiści w internecie.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone