Czytasz
Czy Imagine Dragons odwoła koncert w Azerbejdżanie? Chce tego legenda muzyki

Czy Imagine Dragons odwoła koncert w Azerbejdżanie? Chce tego legenda muzyki

Imagine Dragons

Koncert Imagine Dragons w Baku zbliża się wielkimi krokami. Ważny członek grupy System Of A Down nalega na odwołanie nadchodzącego występu w stolicy Azerbejdżanu.

Walka o prawa człowieka

Można by pomyśleć, że Serj Tankian jest przeciwnikiem kariery Imagine Dragons i postawił sobie za cel zablokowanie ich występu. W tej sytuacji nie chodzi jednak o ludzką złośliwość czy zawiść, a o walkę z dyktatorami.

Sytuacja polityczna w Azerbejdżanie jest wręcz tragiczna. Wszystko za sprawą skorumpowanego reżimu dyktatorskiego, który na masową skalę łamie wszelkie prawa człowieka. W wyniku totalitarnych rządów Ilhama Alijewa od 2020 roku toczy się wojna wypowiedziana Ormianom. Ludzie są terroryzowani, przesiedlani oraz mordowani. Ponadto despotyczny władca uciska również ludność Azerbejdżanu, która musi zmagać się z wszechobecnym głodem.

Muzyk jest przekonany, że koncerty wielkich gwiazd oraz organizacja popularnych wydarzeń na terenie Azerbejdżanu sprzyjają wrogiej polityce. Artysta dodaje, że tego rodzaju działania mają na celu ocieplenie sytuacji politycznej. Chodzi także o wybielenie rządzących, którzy na co dzień łamią prawa człowieka.

Członek zespołu System Of A Down publicznie zwraca się do ekipy Imagine Dragons, która planowo 3 września wystąpi na koncercie w Baku. Serj Tankian apeluje o odwołanie nadchodzącego występu oraz podkreśla, że ta decyzja byłaby odpowiednią reakcją na tragiczne wydarzenia rozgrywające się w Azerbejdżanie. W innej sytuacji amerykańscy muzycy dadzą obecnej władzy cichą legitymizację.

Bilety na koncert zespołu Fall Out Boy znajdziecie tutaj

Tragizm sytuacji

Sprawdź też
Kraftwerk

Z publicznego listu, który Serj Tankian wystosował do zespołu Imagine Dragons, wynika, że już wcześniej próbowano skontaktować się z członkami grupy i prosić ich o zaprzestanie swoich działań na terenie totalitarnego państwa, w którym łamane są prawa człowieka. Wszystko na próżno, ponieważ ani management, ani członkowie grupy nie odpowiedzieli na prośby Tankiana. W tej sytuacji artysta został zmuszony o udostępnienie publicznego apelu.

Serj Tankian wraz z członkami grupy System Of A Down czynnie działają na rzecz praw człowieka i starają się w miarę możliwości walczyć z wrogim systemem panującym w Azerbejdżanie. Artyści nie kryją swojego rozczarowania, gdy dowiadują się o kolejnych głośnych imprezach odbywających się na terenach owładniętych dyktaturą i głodem. Organizacja wyścigów samochodowych czy koncertów wielkich gwiazd skutecznie pogarsza sytuację obywateli, ponieważ przysłania całe zło, które dzieje się na terenie kraju.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone