Czytasz
Chcecie sterować karierą Kanye? Możecie to zrobić w nowej grze LEGO

Chcecie sterować karierą Kanye? Możecie to zrobić w nowej grze LEGO

Kanye West

Tęsknicie za starym Kanye? Jeśli tak to już niebawem będziecie mogli powrócić do czasów jego pierwszej płyty. Jest to możliwe dzięki stworzonej przez fanów grze w klimacie LEGO.

Miś powraca

Cofnijmy się na chwilę do 2004 roku. To właśnie wtedy 27-letni Kanye West wydał swój debiutancki album The College Dropout, który przyjął się świetnie zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków. W tym samym czasie narodził się też niedźwiedź-indywidualista nazywany Dropout Bear. Towarzyszył Ye od 2004 do 2007 roku i stał się nieodłączną częścią zarówno okładek jego trzech pierwszych albumów, jak i też całego wizerunku. Na początku był jedynie szkolną maskotką, ale szybko stał się symbolem niezależności i podążania własnymi ścieżkami wbrew narzuconym przez społeczeństwo wymaganiom.

Chociaż teraz Dropout Bear widywany jest rzadziej, to fani nadal mają do niego spory sentyment, bo mocno kojarzy się im z początkami Ye. Jeden ze słuchaczy Westa tak stęsknił się za starymi czasami i pluszowym misiem, że postanowił stworzyć na ich temat grę. Inspirowana klockami LEGO produkcja pozwoli graczom cofnąć się o niemal 20 lat po to, żeby wcielić się w debiutującego Kanye Westa.

Kariera Ye(st) w Twoich rękach

Co wiemy o grze? The College Brickout – bo tak się nazywa – stworzona została przez internetowego twórcę TheCanvasDon. Zajmuje się on głównie wykonywaniem figurek ulubionych artystów z klocków LEGO, ale gry o podobnej tematyce również nie są mu obce. Premiera jego najnowszego wydawnictwa o Kanye przewidziano na 18 sierpnia. Zaopatrzyć będą mogli się jedynie szczęśliwcy, ponieważ do sprzedaży (przynajmniej póki co) trafi limitowany nakład.

Fabuła The College Brickout nie jest do końca znana, natomiast z krótkiego filmiku opublikowanego w social mediach twórcy wynika, że gracze mogą wcielić się zarówno w postać samego Kanye, jak i wspomnianego wcześniej niedźwiedzia. Rozgrywka ma miejsce na uczelni, gdzie porozrzucane są części, które trzeba zebrać, żeby poprawnie wykonać misję.

Sprawdź też
sanah

Nie jest to pierwsza styczność tego twórcy z Kanye. Wcześniej TheCanvasDon stworzył wiele figurek poświęconych artyście, w tym kolekcję Kanye evolution 2004-2016 nawiązującą do różnych etapów kariery rapera. Zainteresowani mogli również kupić specjalny custom-set, pozwalający złożyć okładkę The College Dropout w domu.

Szykuje się pozew?

Co na to sam Kanye? Cóż, jeszcze nie wypowiedział się o świeżo powstałej produkcji. Pamiętamy jednak akcję sprzed roku, kiedy niezadowolony raper wytoczył pozew przeciwko australijskiej restauracji, nazwanej tytułem jego debiutanckiego krążka. Później musiał chyba zmienić zdanie, bo ani nie pojawił się na rozprawie sądowej, ani nie odpowiadał na telefony prawników, więc może i w tym przypadku po prostu oleje temat. Sam pomysłodawca The College Brickout podkreśla natomiast, że projekt jest stricte fanowski, a LEGO nie sponsoruje ani nie autoryzuje jego stworzenia i dystrybucji.

Bilety na CLOUT 3.0 znajdziecie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone