Czytasz
Imponujący line-up Clout Festivalu, powrót Erlenda Øye i nie tylko. Jak minął nam ten tydzień?

Imponujący line-up Clout Festivalu, powrót Erlenda Øye i nie tylko. Jak minął nam ten tydzień?

Clout Festival tydzień Going. bilety rap

Przedwiośnie, marzec, pierwsze kwiatki, kolejne ogłoszenia. Następny tydzień wypełniony dużymi nazwiskami, polskim rapem i wartymi uwagi klipami.

W jednym miejscu znajdziecie najważniejsze koncertowe newsy, przypomnimy Wam o starcie sprzedaży biletów na najważniejsze wydarzenia oraz powiemy, gdzie najlepiej pojawić się w weekend. Do tego wisienka na torcie, czyli selekcja miłych klipów. Czego chcieć więcej?

Najważniejsze koncertowe ogłoszenia

Najwięcej uwagi należy się bezdyskusyjnie nowemu warszawskiemu festiwalowi. Pierwsza w pełni trapowa impreza odbędzie się w dniach 15-16 lipca w Hucie Warszawa. Pierwszymi headlinerami Clout Festival zostali Gucci Mane i A$AP Ferg, a oprócz nich na Młocinach wystąpią również Lil Keed, Maxo Kream, Sheck Wes i wielu innych. Bilety już w sprzedaży, schodzą jak przysłowiowe ciepłe bułeczki, just sayin!

Zmieniamy kierunek i wybieramy się nad morze, gdzie Salt Wave Festival dorzuca kolejne nazwy do line-upu. Na Helu zagrają też m.in. Balthazar, NiXes i Coals. Z kolei na WroSoundzie zagrają też Tomek Makowiecki i Jacek Sienkiewicz. Fajnie!

W kwestii pozostałych koncertowych ogłoszeń: Sega Bodega wystąpi w Warszawie, gdzie zaprezentuje materiał ze swojego debiutanckiego albumu “Salvador”. Do Polski wróci uwielbiany u nas Erlend Øye, czyli twórca sukcesu Kings of Convenience czy The Whitest Boy Alive. Tym razem Norweg zabierze ze sobą włoską ekipę La Comitiva.

Jeszcze bez ogłoszeń, ale za to z biletami – Mayday Polska odbędzie się w tym roku po raz 21., a my z tej okazji powspominaliśmy wszystkie ważne liczby towarzyszące temu kultowemu rejwowi. Jeśli natomiast zamiast elektroniki wolicie perkusję i gitary, to koniecznie rozważcie wyjazd na Mystic Festival. Dawno nie widzieliśmy tak mocarnego składu na jednym wydarzeniu. W Krakowie zagrają m.in. Mercyful Fate, Gojira, Judas Priest, Katatonia, Mastodon czy Oranssi Pazuzu.

Najciekawsze wideoklipy

Wciąż odpalamy sobie na ripicie występ Denzela Curry’ego w ramach serii Colors. Co ten ziomek nawija, to my nadal w szoku. Kto jeszcze, kto da więcej? Nowe obrazki zaprezentowali m.in. Little Dragon, Dua Lipa czy TOPS. Wszystkie fajne, wszystkie polecamy.

W polski rapie status quo skutecznie utrzymywany. Nie ma tygodnia bez solidnych klipów. PRO8L3M, Otsochodzi i Gverilla dowieźli kolejne single i kolejne dobre wideosy.

Sprawdź też

Kilka koncertów weekendu, na których trzeba być

Bardzo różnorodny weekend nam się szykuje: polskie noizy, black metale, teatry i poezje w wykonaniu Nagrobków, psychodeliczne rapowe odpały od Onoe Caponoe, czy malijskie instrumenty, za które złapią Bassekou Kouyaté i Ngoni Ba. Sokół rusza w trasę, TONFA i Bartuś419 przejmują Wrocław, a w Warszawie rozgości się norweski zespół Kakkmaddafakka. A jak nie koncerty, to festiwal HER Docs, na którym znajdziecie filmy dokumentalne, których twórczyniami są kobiety. Dzieje się, co tu dużo mówić!


Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone