Czytasz teraz
Impreza z Bartkiem Królikiem, „Dzień Świra” i COOLTURAKI – wpadajcie do BOK
Kultura

Impreza z Bartkiem Królikiem, „Dzień Świra” i COOLTURAKI – wpadajcie do BOK

Ośrodki Kultury już od dawna przestały być miejscami ze stereotypową paprotką, konkursami recytatorskimi i jednym koncertem poezji śpiewanej na kwartał. Dziś to miejsca, które nie tylko nadążają za najważniejszymi centrami kultury w Polsce, ale także kreują nowe trendy.

Dodatkowo – w ofercie mają propozycje dla każdego. Najlepszym przykładem jest Białołęcki Ośrodek Kultury, w którym w ciągu dwóch najbliższych tygodni będzie działo się naprawdę wiele i różnorodnie.

Impreza z Bartkiem Królikiem 

BOK postanowił zaproponować w październiku swoim odbiorcom taneczną imprezę i zaprosił na swoją scenę przy Głębockiej 66 kogoś, kto zrobi to najlepiej – tegorocznego dyrektora Męskiego Grania, Bartka Królika! W 2020 roku przy Głębockiej 66 odbył się koncert artysty promujący jego pierwszą, solową płytę. Trzy lata później spotkamy się znowu. Dokładnie wiemy, jakiej energii możemy się spodziewać, dlatego postanowiliśmy: Pan od muzyki rozkręci imprezę przy Głębockiej 66, a my mu w tym z przyjemnością pomożemy! 22 października nasza sala przejdzie metamorfozę – wszystko po to, byście mogli we właściwy sposób przeżyć imprezę z dyrektorem muzycznym tegorocznego Męskiego Grania. Miejsce pod sceną zmienimy w dancefloor i liczymy na to, że to właśnie tam wszyscy się zobaczymy. Rozgrzewajcie ciało i gardło i dajcie zaprosić się na imprezę z Bartkiem Królikiem i BOK– czytamy na stronie instytucji.

22 października godz. 19:00, Głębocka 66

Więcej informacji

BOK
COOLTURAKI, Białołęcki Ośrodek Kultury BOK

Familijny Piknik COOLTURAKI

Festiwal Familijny gościł już na Białołęce wielokrotnie – była odsłona komiksowa, filmowa czy literacka. Tym razem BOK proponuje warszawskim rodzinom Wam nową odsłonę. W tym roku spotkamy się aż trzy razy (w październiku, listopadzie i grudniu), co oznacza jeszcze więcej atrakcji, wiedzy, a przede wszystkim świetnej zabawy. W kolejnych miesiącach otrzymacie zaproszenie do zupełnie różnych światów, a rozpoczniemy od powrotu do dalekiej przeszłości czyli… Pikniku Słowiańskiego! To wyjątkowa okazja dla mieszkańców dzielnicy na spotkanie z rodzimą kulturą. Na kilka godzin teren placówki zostanie zmieniony w obozowisko słowiańskie, oferując uczestnikom udział w licznych atrakcjach i warsztatach charakterystycznych dla czasów początku Państwa Polskiego.

Na wszystkich uczestników niezależnie od wieku czy płci czekać będą warsztaty historyczne, w tym: garncarstwo, atelier skryby, nauka oszczepnictwa oraz strzelania z łuków historycznych, nauka szermierki historycznej, interaktywna wystawa uzbrojenia wczesnopiastowskiego, warsztaty kulinarne, w trakcie których będzie można samemu sporządzić własnego podpłomyka staropolskiego z dodatkami i po wypieczeniu w piecu zjeść jako darmowy poczęstunek. Ponadto w trakcie imprezy odbędą się: zabawy z epoki, konkursy z nagrodami, w tym turniej łuczniczy; walki wojów słowiańskich i możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Wstęp jest wolny, nie obowiązują zapisy.

15 października godz. 11:00 – 15:00, Głębocka 66

Więcej informacji 

Zobacz również

Dzień Świra

Jestem w proszku, w rozsypce – wypatroszony rozmontowany wypalony i śmiertelnie zmęczony chociaż niczego w życiu nie dokonałem – tak mówi o sobie Adam Miauczyński, lat 44. Nauczyciel, polonista, neurotyk. Ojciec nastolatka, rozwiedziony. Koneser Chopina, Mickiewicza i płatków kukurydzianych. Szary Polak. Miauczyński jest bohaterem uwikłanym w rzeczywistość, którą ledwo znosi. Obsesyjnie walczy z każdą minutą życia, starając się nad nią jakkolwiek zapanować. Nie udała mu się kariera, nie udało mu się małżeństwo, nie udało mu się nic. Może uda mu się obudzić, wstać i nie oszaleć. Zmagając się ze swoimi natręctwami, brakiem zrozumienia i rosnącą frustracją, Adaś Miauczyński stara się przetrwać w rzeczywistości. A rzeczywistość go przygniata. Z każdym dniem coraz mocniej. Każdego ranka wstaje i przeżywa swój osobisty „dzień świra”. 

Spektakl Białołęckiego Ośrodka Kultury, tak jak cała twórczość Marka Koterskiego, balansuje pomiędzy żywiołem komicznym i tragicznym. Z jednej strony – to sztuka o nieprzystosowaniu. Dramat o wypaleniu, zmęczeniu, bezradności w konfrontacji ze światem, sobą i drugim człowiekiem. Ale przede wszystkim – sztuka o samotności. W rolach głównych zobaczycie Mateusza Grydlika, Dorotę Piasecką, Michała Kempistego i Joannę Mądry. Warto zwrócić uwagę na ścieżkę dźwiękową, w której swojego wokalu użyczył Piotr Szmidt znany oczywiście jako Ten Typ Mes. Ciekawi efektu? Wpadnijcie do BOK i sprawdźcie!

21 i 22 października, godz. 19:00, van Gogha 1

Więcej szczegółów

Sprawdź też: Targi Książki Empiku – których spotkań nie możesz przegapić?

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony