Czytasz
Intensywna końcówka lata, Czarnobyl i dużo rapu – nie przegapcie tych wrześniowych wydarzeń

Intensywna końcówka lata, Czarnobyl i dużo rapu – nie przegapcie tych wrześniowych wydarzeń

Oki Mata Beata Kozidrak MORE Targi Rzeczy Ładnych wydarzenia bilety sprzedaż hip-hop

Wakacje już za nami, sezon plenerowy chyli się ku końcowi, a my przyglądamy się temu, co będzie się działo w najbliższym czasie pod kątem kulturalnym wydarzeń.

Co prawda, pandemia koronawirusa nadal nie odpuszcza, ale możemy już uczestniczyć w całkiem sporej liczbie koncertów, stand-upów, spektakli, a nawet festiwali. Nie można powiedzieć, że sektor kultury odżył całkowicie, ale nie można też powiedzieć, że kompletnie nic się nie dzieje.

Oto wrześniowe wydarzenia, które powinniście wziąć uwagę przy planowaniu Waszych wypadów!

Targi Rzeczy Ładnych

Jak sama nazwa wskazuje – najbliższy weekend będzie stał pod znakiem ładnego designu. Polscy wystawcy, szerokie spektrum podejmowanych tematów, pełen wachlarz zastosowań i przedmioty, które mogą zachwycić nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. To czego jeszcze potrzebujecie w swoich domach?

17. Millenium Docs Against Gravity

Pisaliśmy już o programie tegorocznego MDAG, napiszemy jeszcze raz, że po prostu warto tam być. Kilka polskich miast, kilkanaście kin i grubo ponad setka przejmujących, poszerzających horyzonty i dających sporą wiedzę dokumentów z całego świata.

Lato na Pradze: Ralph Kaminski, Ania Dąbrowska, Paweł Domagała, Kayah i inni

Finisz Lata na Pradze zapowiada się nie mniej imponująco, jak jego wakacyjna odsłona. Po praskiej stronie Wisły wystąpią jeszcze m.in. Beata Kozidrak, Margaret, Kazik, Molesta Ewenement i Mery Spolsky. Miks młodej krwi i doświadczonych gwiazd sceny? Dla nas jest to opcja idealna.

MATA – 100 dni do matury

Matury już dawno za nami, wyniki wszystkim znane. Niektórym dane będzie powtarzać egzamin dojrzałości, natomiast raper Mata z przyjemnością powtórzy jeszcze kilka koncertów z przerwanej na wiosnę trasy. W Warszawie złapiecie go na Letniej Scenie Progresji.

Otwarcie Jassmine: Tenderlonious band, Błoto, EABS

W przyszłym tygodniu oficjalnie otwiera się nowy jazzowy klub w Warszawie – Jassmine. Obok polskich reprezentantów (EABS i Błoto) podczas weekendu otwarcia pojawi się również Tenderlonious. Zresztą, brytyjski muzyk często współpracował z wcześniej wspomnianymi ekipami. Zapowiadają się wieczory pełne dobrej muzyki i przyjaźni.

Ephemera Festival/Hildur Guðnadóttir presents Chernobyl (feat. Chris Watson & Sam Slater)

W ramach nowej inicjatywy krakowskiego Unsoundu w Warszawie odbędzie się Ephemera Festival. W ramach wrześniowego festiwalu odbędzie się kilka interdyscyplinarnych wydarzeń. Najgłośniejszym elementem całości będą z pewnością dwa koncerty islandzkiej kompozytorki Hildur Guðnadóttir. Laureatka Oscara i Emmy zaprezentuje ścieżkę dźwiękową do głośno komentowanego i nagradzanego serialu Chernobyl.

Bedoes i Lanek prezentują: Opowieści z Doliny Smoków

Waleczni rycerze, księżniczki do uratowania i groźne smoki. To nie klisza fantasy, ale leitmotiv najnowszego albumu Bedoesa i Lanka. No, może nie do końca, ale nie zmienia to faktu, że już niebawem panowie wracają na scenę. Nowy materiał, nowe aranże i dużo energii. Czyli fun.

Partiboi69

Zwariowany jutuber i producent wpadnie do Polski w dwóch turach. Pierwsza z nich odbędzie się we wrześniu, a Partiboi69 odwiedzi Sopot i Wrocław. Jeśli tęskniliście za rejwami, a do tego macie poczucie humoru i lubicie ludzi z dystansem do siebie, koniecznie wpadajcie na którąś z tych imprez!

OKI

Sprawdź też
ANOHNI

Pod koniec września młody raper wypuści swój nową płytę 77747 mixtape. A chwilę później zagra kilka koncertów promujących zarówno to wydawnictwo, jak i poprzednie, 47playground. Co tu dużo mówić – świeży temat, który warto mieć na uwadze!

NEO(N) BISTRO Nocny Market

Za nami pierwsza kolacja z nowego cyklu organizowanego na Nocnym Markecie. NEO(N) BISTRO to nowatorskie spojrzenie na kuchnię i autorskie pomysły szefów kuchni. Była Żywa Kuchnia, będą m.in. Koneser Grill, Sushiya i Shiso Ramen. Cała paleta smaków, świetna lokalizacja i wiele opcji do zaskoczeń!

Jan-rapowanie – Uśmiech Tour

Do koncertowania wrócił też Jan-rapowanie, którego wydana w tym roku płyta Uśmiech stanowi zakończenie pewnego etapu w jego artystycznym życiu. Młody raper postanowił, że robi sobie przerwę od muzyki i będzie się pojawiał jedynie na sporadycznych gościnkach. Warto wpaść na koncerty w ramach Uśmiech Tour, żeby poczuć ten wyjątkowy wajb przed dłuższym rozstaniem!

Dorian Electra

Na ten koncert czekaliśmy w tym roku z wypiekami na twarzy. Przeniesiony z powodu pandemii koronawirusa ma odbyć się pod koniec września, natomiast organizatorzy wyraźnie zaznaczają, że jest to tylko prawdopodobna, a nie pewna, data wydarzenia. Natomiast nieważne czy Dorian Electra zaczaruje publiczność jeszcze w tym miesiąc czy za jakiś czas, koniecznie trzeba będzie w tym widowisku uczestniczyć.

Paulina Przybysz Odwilż Tour

Młodsza z sióstr Przybysz wydała w tym roku bardzo przyzwoity album, który naszym zdaniem przeszedł bez należytego echa. Z kolei odwołane lub przeniesione trasy to cecha charakterystyczna 2020 roku, więc jeśli czekaliście na zaprezentowanie tego materiału na żywo to okazja nadarzy się juz pod koniec września (i na początku października również). Buja to!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone