Czytasz
Inwazja miłości: plejlista na Ephemerę od dogheadsurigeri

Inwazja miłości: plejlista na Ephemerę od dogheadsurigeri

Już w najbliższą sobotę spotkamy się na terenie Lunaparku, by przeżywać magiczne obrzędy w ramach festiwalu Ephemera. Nazwa wydarzenia – Euphoria – nakierowuje nas na zestaw emocji, które spodziewamy się tam przeżyć. Wśród występujących artystów i artystek znajdzie się dogheadsurigeri – polska didżejka mieszkająca w Hadze. 

To członkini kolektywów DESTITUTE (dawniej znanego jako MESTIÇO) oraz Oramics. Jej energetyczne sety porywały do tańca w klubach w całej Polsce i na festiwalach takich jak Tauron Nowa Muzyka Katowice, Open Source Art Festival w Sopocie czy Upper Festival. Można ją było usłyszeć w Londynie (Dalston Superstore), Amsterdamie (De School) czy Bratysławie (Fuga).

Kup bilety na Ephemerę – czyli stołeczną odnogę festiwalu Unsound

Specjalnie dla nas Paulina wybrała najgorętsze kawałki, które mają wprowadzić nas w odpowiedni nastrój przed weekendem. Jaki jest motyw przewodni jej selekcji? “Inwazja miłości. Pocztówka z wakacji lato 2021”. Czy to parafraza tytułu albumu Taco Hemingwaya? Nie potwierdza, nie zaprzecza. Podgłośnij dźwięk, odpal tracki i poczytaj co ma o nich do powiedzenia autorka playlisty.

Predator – Mind Of A Lunatic (Ruffneck Records)

Ostrzeżenie: muzyka typu gabber. Klasyczny olenderski wykręcacz mózgów wydany w kultowym hardcorowym labelu Ruffneck Records. Na mieście chodzą plotki, że numer jest „hard as death when played out!”. 

Tardast – False No (Circadian Rhythms)

Moja obsesja tego lata. Irański raper Tardast, członek kolektywu Manteq, który jako pierwszy ukuł termin Farsi Grime. Tardast to jest totalny hit i przynosi nam nowe, futurystyczne grime’owe brzmienia. Solidna rekomendacja. 

Shayu – CLL (Exiles)

Połamany i eksperymentalny utwór artystki pochodzącej z Zurichu pojawił się w kompilacji Sirens wydanej przez węgierski label EXILES. Wszystkie dochody ze sprzedaży cyfrowej są przekazywany na rzecz węgierskiego stowarzyszenia The Women For Women Together Against Violence Association (NANE).

Moa Pillar, Ушко  – Volvo (self-release)

Rosyjski avant-trance z Moskwy jest wynikiem kolaboracji producenta Moa Pillar i wokalistki Ushko. Możemy przeczytać, że Volvo nagrany został w klimacie słuchania muzyki na świeżym powietrzu i plaży niż „muzyki dla studentów sztuki”.

Miss Jay – Equinox ft. Stasya (Unizone)

Dziesiąte wydanie praskiego labelu hybrydowej muzyki klubowej przedstawia pochodzącą z Rumunii producentkę Miss Jay. Współczesna muzyka klubowa, delikatne i melancholijne brzmienia oraz hiperfuturystyczne bangery.

Lil Asaf – 3EED (Cease 2 Exist)

Singiel zapowiadający nadchodzący album jordańskiego rapera i producenta Lil Asafa (Bashar Suleiman), który pojawi się na jesieni w sztokholmskim labelu Cease 2 Exist.