Czytasz
Inwazja miłości: plejlista na Ephemerę od dogheadsurigeri

Inwazja miłości: plejlista na Ephemerę od dogheadsurigeri

Już w najbliższą sobotę spotkamy się na terenie Lunaparku, by przeżywać magiczne obrzędy w ramach festiwalu Ephemera. Nazwa wydarzenia – Euphoria – nakierowuje nas na zestaw emocji, które spodziewamy się tam przeżyć. Wśród występujących artystów i artystek znajdzie się dogheadsurigeri – polska didżejka mieszkająca w Hadze. 

To członkini kolektywów DESTITUTE (dawniej znanego jako MESTIÇO) oraz Oramics. Jej energetyczne sety porywały do tańca w klubach w całej Polsce i na festiwalach takich jak Tauron Nowa Muzyka Katowice, Open Source Art Festival w Sopocie czy Upper Festival. Można ją było usłyszeć w Londynie (Dalston Superstore), Amsterdamie (De School) czy Bratysławie (Fuga).

Kup bilety na Ephemerę – czyli stołeczną odnogę festiwalu Unsound

Specjalnie dla nas Paulina wybrała najgorętsze kawałki, które mają wprowadzić nas w odpowiedni nastrój przed weekendem. Jaki jest motyw przewodni jej selekcji? “Inwazja miłości. Pocztówka z wakacji lato 2021”. Czy to parafraza tytułu albumu Taco Hemingwaya? Nie potwierdza, nie zaprzecza. Podgłośnij dźwięk, odpal tracki i poczytaj co ma o nich do powiedzenia autorka playlisty.

Predator – Mind Of A Lunatic (Ruffneck Records)

Ostrzeżenie: muzyka typu gabber. Klasyczny olenderski wykręcacz mózgów wydany w kultowym hardcorowym labelu Ruffneck Records. Na mieście chodzą plotki, że numer jest „hard as death when played out!”. 

Tardast – False No (Circadian Rhythms)

Moja obsesja tego lata. Irański raper Tardast, członek kolektywu Manteq, który jako pierwszy ukuł termin Farsi Grime. Tardast to jest totalny hit i przynosi nam nowe, futurystyczne grime’owe brzmienia. Solidna rekomendacja. 

Shayu – CLL (Exiles)

Połamany i eksperymentalny utwór artystki pochodzącej z Zurichu pojawił się w kompilacji Sirens wydanej przez węgierski label EXILES. Wszystkie dochody ze sprzedaży cyfrowej są przekazywany na rzecz węgierskiego stowarzyszenia The Women For Women Together Against Violence Association (NANE).

Sprawdź też
polska elektronika

Moa Pillar, Ушко  – Volvo (self-release)

Rosyjski avant-trance z Moskwy jest wynikiem kolaboracji producenta Moa Pillar i wokalistki Ushko. Możemy przeczytać, że Volvo nagrany został w klimacie słuchania muzyki na świeżym powietrzu i plaży niż „muzyki dla studentów sztuki”.

Miss Jay – Equinox ft. Stasya (Unizone)

Dziesiąte wydanie praskiego labelu hybrydowej muzyki klubowej przedstawia pochodzącą z Rumunii producentkę Miss Jay. Współczesna muzyka klubowa, delikatne i melancholijne brzmienia oraz hiperfuturystyczne bangery.

Lil Asaf – 3EED (Cease 2 Exist)

Singiel zapowiadający nadchodzący album jordańskiego rapera i producenta Lil Asafa (Bashar Suleiman), który pojawi się na jesieni w sztokholmskim labelu Cease 2 Exist.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone