Czytasz
Jakie koncerty i inne wydarzenia streamować w weekend? Wybieramy najciekawsze opcje

Jakie koncerty i inne wydarzenia streamować w weekend? Wybieramy najciekawsze opcje

Paulina Przybysz stream online vide live zostań w domu Going. MORE
https://soundcloud.com/kolekcje/botanica

Nie możemy pójść na koncert czy imprezę – przenieśmy je zatem do własnych domów. Dzięki wielu opcjom streamingowym jest to jak najbardziej możliwe. Co zatem oglądać w weekend?

Co prawda możemy już wybrać się do niektórych restauracji, kawiarni i barów, ale róbmy to z rozsądkiem. Druga sprawa jest taka, że weekend zapowiada się niestety deszczowo, co tylko zachęca do pozostania w domach i oglądaniu, słuchaniu czy czytaniu.

A jak wiemy, w internetowych zakamarkach łatwo się zagubić, dlatego wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych opcji na spędzenie tego weekendu na żywo z artystami, ale w wersji wirtualnej. Didżejskie sety, koncerty, kino online czy improwizacja – dla każdego coś się znajdzie!

Wirtualne Targi Książki, 20-26 maja

Twórca BoJacka Horsemana, autorka głośnej powieści, na podstawie której powstał serial Unorthodox, ulubiony Adam Wajrak oraz wielu innych polskich pisarzy i pisarek. W najbliższy weekend kolejne spotkania autorskie, premiery i spore rabaty, które możecie wyłapać na stronie Wirtualnych Targów Książki.

Trzeci Domowy Salon Ambientu, 24 maja

Po Dtekku i Michale Wolskim przyszedł czas na wielbiciela flory i fauny, dźwięków natury, Roberta Makłowicza i kojącej duszę muzyki. W najbliższą niedzielę swój ambientowy set zaprezentuje Botanica, polecamy takie odprężenie!

Kuba Więcek / Grzegorz Tarwid, 23 maja

W ostatnią sobotę mogliśmy posłuchać doświadczonych Wojtka Mazolewskiego i Joanny Dudy, a już jutro spotkamy się z młodym i piekielnie zdolnym jazzowym pokoleniem. W ramach cyklu Muzyka dla SPATiFu powered by Mazda #WMoimStylu zagrają Kuba Więcek i Grzegorz Tarwid, a więc saksofon i fortepian na najwyższym poziomie.

Sharing is Caring Events: Paulina Przybysz, 23 maja

Klubokawiarnia No Problem to nie tylko wegańska szama i lokalni dostawcy, ale również szeroka paleta kulturalnych doznań. Ostatnio grali u nich m.in. P. Unity czy Fertile Hump, a już jutro na Brackiej wystąpi Paulina Przybysz. Wydany w lutym album Odwilż potwierdza tylko wysoką formę artystki.

Złap dystans: socrealizm magiczny?, 22 maja

„Czy dojrzeliśmy do zdystansowanego spojrzenia na dziedzictwo socrealizmu? Które socrealistyczne realizacje przetrwały próbę czasu? Socrealizm magiczny – żart czy hipoteza?” – na te pytania postarają odpowiedzieć się uczestnicy spotkania, które odbędzie się już dzisiaj w internetach. W rozmowie online udział wezmą wezmą udział: Anna Syska, badaczka i popularyzatorka architektury XX wieku, Łukasz Galusek, architekt i wydawca, od 2018 roku zastępca dyrektora ds. programowych w MCK oraz historyk architektury – dr Michał Wiśniewski.

The Blue Oyster, 24 maja

O programie The Blue Oyster na ten tydzień pisaliśmy już tutaj, ale podbijemy jeszcze niedzielne streamingi, podczas których usłyszycie DJ Smakowitą Pajdę oraz Avtomata. Solowo i w formule b2b, czyli świeżutka selekcja i brzmienie rodem z 2021 roku. Warto, jeśli cenicie sobie digging i odkrywanie nowej muzyki.

Sprawdź też

BAS.197c, 23 maja

Prosta zasada – jak BAS streamuje, to my polecamy. Zagrają preis, madikoptah b2b No Pls No oraz sto koni zwierząt. Za wizuale odpowiedzialny będzie klasycznie 910doom.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!