Czytasz
Rubin, Jazbar i Londyn. Oto Jakub Skorupa [Odkrycia Empiku 2022]

Rubin, Jazbar i Londyn. Oto Jakub Skorupa [Odkrycia Empiku 2022]

Jakub Skorupa Odkrycia Empiku

Jakub Skorupa, artysta łączący rapowe elementy z alternatywną stylistyką, ma szanse na zdobycie tytułu Odkrycia Empiku 2022. Opowiedział nam o sobie, żebyście poznali go lepiej.

Odkrycia Empiku 2022: Jakub Skorupa o swojej karierze

Najtrudniejszy moment w dotychczasowej karierze muzycznej

Jakub Skorupa: Chyba cały ten czas, zanim zdecydowałem się wskoczyć na głęboką wodę i ustawić moje życie tak, żeby muzyka była u mnie na pierwszym miejscu. Nie przepadam też za podejmowaniem trudnych decyzji we współpracy z ludźmi, a takich decyzji już na samym początku musiałem podjąć co najmniej kilka. Z natury wolę mówić ludziom cześć zamiast żegnaj.

Najważniejszy utwór nagrany w życiu

Jakub Skorupa: Wszystkie numery z pierwszego albumu są dla mnie chyba tak samo ważne. Pamiętam momenty, kiedy je pisałem i każda z tych piosenek dotyczy trochę innej części mnie lub innego czasu w moim życiu.

Najważniejsza nauka wyniesiona z tworzenia muzyki

Jakub Skorupa: Nie wiedziałem, że potrafię mieć w sobie tyle determinacji, a jednak bycie artystą sprowadza się też do tego, że gdzieś konsekwentnie zmierzasz. Kilka lat temu zapisałem w swoim notesie, że jestem artystą. Niby banał, ale wiele zmienia, szczególnie jeśli pracujesz w korpo. Teraz widzę, że ta jedna deklaracja przerodziła się później w serię bardzo konkretnych kroków i jasnych decyzji.

Najważniejsza osoba, która pomogła w karierze muzycznej

Jakub Skorupa: Są dwie takie osoby: Domi Skoczylas, która zna wszystkie moje numery jeszcze z czasów, kiedy mieszkałem w Londynie i która wnosi do naszego live bandu sporo magicznych elementów, a drugą osobą jest Kuba Dąbrowski, producent Zeszytu…, który wierzył w te piosenki nawet w momentach, gdy mi zdarzało się wątpić.

Najważniejszy zagrany koncert

Jakub Skorupa: Pierwszy, w lipcu 2021 w Jazbarze w Katowicach. Nigdy wcześniej nie występowałem przed ludźmi, więc moja trema była tak wielka, że nie byłem pewien czy w ogóle wyjdę na scenę. Wyszedłem i poleciałem w kosmos. Drugim koncertem, który dużo pozmieniał w mojej głowie, był nasz występ na OFF Festivalu 2022. Jeśli jesteś alternatywnym artystą, to marzysz o tym, żeby tam zagrać. I to się właśnie stało.

Największe wyzwanie w dotychczasowej karierze muzycznej

Jakub Skorupa: (śmiech) Nagranie płyty z Kubą Dąbrowskim. Z przymrużeniem oka, ale miejscami było grubo. Dobrze się dogadujemy i równie dobrze sprzeczamy.

Sprawdź też
Anna Maria Żurek Oki

Najbardziej inspirująca osoba z branży muzycznej

Jakub Skorupa: Rick Rubin. Lubię jego wielowymiarowość.

Najbardziej wzruszająca opinia na temat swojej muzyki

Jakub Skorupa: Po którymś z koncertów jeden z fanów opowiedział mi o momencie, kiedy usłyszał po raz pierwszy Pociągi towarowe. Widziałem łzy w jego oczach i to jest bardzo niecodzienny widok w tym świecie.

Listę nominowanych do Bestsellerów Empiku 2022 znajdziecie tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone