Czytasz
Lil Tjay w Polsce! Znamy datę i miejsce koncertu Amerykanina

Lil Tjay w Polsce! Znamy datę i miejsce koncertu Amerykanina

Jeden z najciekawszych przedstawicieli młodej fali rapu ze Stanów już się zbliża! Lil Tjay zagra koncert w Polsce, a wy nie powinniście tego przegapić.

Lil Tjay zagra u nas już 3 kwietnia 2023 roku! Wydarzenie odbędzie się w warszawskim EXPO XXI, a bilety będą do kupienia u nas już 27 stycznia. Podejrzewamy, że sold-out może być błyskawiczny, także zalecamy czujność i szybkie klikanie!

Fenomen Lil Tjaya

Long story short: to pseudonim, którego używa amerykański raper i kompozytor Tione Jayden Merritt. Jego twórczość szybko zaczęła być uwielbiana, a wygenerowane przez niego streamy liczone są już w setkach milionów.

Jednak zanim do tego doszło, Merritt był zwyczajnym dzieciakiem z nowojorskiego Bronxu. Za młody bardzo jarał się zarówno Jayem-Z, jaki i Justinem Bieberem. Ta eklektyczność wyraźnie przełożyła się na styl artysty.

Tione zaczął udostępniać w internecie swoją twórczość jako Lil Tjay w 2017 roku. Utwory takie jak Brothers, Resume czy Goat od razu spotkały się z gigantycznym zainteresowaniem. Już rok później Tjay zwyciężył w Coast 2 Coast Live NYC All Ages Edition, czyli jednym z popularniejszych festiwali showcase’owych w Stanach Zjednoczonych. To zwróciło uwagę przedstawicieli Columbia Records, którzy natychmiastowo podpisali z nim kontrakt.

Sprawdź też

Lil Tjay w Polsce

Pierwszym owocem współpracy początkującego rapera z wytwórnią była EP-ka No Comparison. Po gościnnych występach u Polo G i PrettyMuch w utworach Pop Out oraz Lying, Tjay wydał następny krótki materiał zatytułowany F.N, która zawędrowała na 56. miejsce w rankingu Billboard Hot 100. Długogrający debiut rapera, True 2 Myself, ukazał się w październiku 2019 roku. Album uplasował się na piątej lokacie notowania Billboard 200. Dwa lata później ukazał się album Destined 2 Win. Płyta nie tylko okazała się hitem w Stanach, ale podbiła również brytyjskie listy przebojów.

A może jakiś inny koncert?

Tak, wiemy, po co tu przyszliście, ale nie możemy nie powiedzieć wam także o innych wydarzeniach firmowanych marką Winiary Bookings (to ona sprawiła, że Lil Tjay zjawi się w Polsce). Jeśli poszukujecie odmiennych wrażeń gatunkowo-koncertowych, to zwróćcie uwagę na gigi takich twórców jak GoGo Penguin, Wiki czy Kevin Morby. Wszystkiego dowiecie się, klikając na imiona, nazwiska i nazwy!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone