Czytasz
Jay-Z doczekał się własnej wystawy. Całą karierę rapera znajdziecie w jednym miejscu

Jay-Z doczekał się własnej wystawy. Całą karierę rapera znajdziecie w jednym miejscu

Jay-Z i D'Angelo

Zapowiedzi wreszcie stały się rzeczywistością. W rodzimym mieście amerykańskiego rapera pojawiła się wystawa poświęcona jego karierze. Odwiedzający mogą znaleźć na niej ikoniczne artefakty związane z muzykiem.

Wielki moment

Jay-Z i jego kariera to już sprawa legendarna dla przemysłu rapowego i rozrywkowego. Teraz na swoje konto dopisać może również własną publiczną ekspozycję. Zatytułowana została The Book of HOV i można ją podziwiać od 14 lipca w brooklińskiej Central Library, należącej do jednego z największych systemów bibliotek publicznych w Stanach Zjednoczonych.

Wystawę ciężko przeoczyć, gdyż całą ścianę frontową budynku zdobią teksty jednych z najbardziej ikonicznych utworów rapera – Smile, Sweet, a nawet Encore i Justify My Thug z The Black Album, świętującego w tym roku 20. rocznicę premierę.

Komnata artefaktów

Wystawa podzielona została na sekcje. Każda z nich przedstawia inny rozdział historii rapera i prezentuje unikatowe przedmioty z nim związane. Dla przykładu: w sekcji trzeciej, Baseline Studios, znaleźć można platynowe wyróżnienia za krążki The Black Album, The Blueprint, The Blueprint 2: The Gift & The Curse oraz The Dynasty: Roc La Familia. Część czwarta ukazuje więcej nagród i statuetek, ale poza tym można zobaczyć na niej okładki magazynów, na których znalazł się Jay-Z.

Gratkę dla fanów stanowić może z pewnością również sekcja, w której znajdują się bilety koncertowe z początków lat dwutysięcznych, a także oryginalne setlisty z kolejnością piosenek, używane m.in. na trasach 4:44 Tour czy Global Citizen.

Sprawdź też

Sukcesy w branży i poza nią

Roc Nation, wytwórnia założona przez Jaya-Z, również ma co świętować. Niedawno raper otrzymał nominację do nagrody Emmy za sprawą współpracy przy reżyserii występu Rihanny na tegorocznym Super Bowl. Event został nominowany w czterech kategoriach, w tym do Outstanding Music Direction oraz Outstanding Variety Special (Live). Co ciekawe, wydarzenie Super Bowl z zeszłego roku wygrało jedną z nagród Emmy, a wygląda na to, że zdobycie statuetki przez label drugi rok z rzędu jest na wyciągnięcie ręki.

Ale muzyczne poczynania rapera i jego wytwórni to nie wszystko. Odłam Roc Nation Sports posiada obecnie skład ponad 100 sportowców z różnych dziedzin, m.in. baseballu i esportu. Zarząd w ostatnim czasie podjął jednak ważne kroki, by dostać się również do świata międzynarodowej piłki nożnej. Poza przejęciem dużej agencji piłkarskiej w Brazylii zajął się również promowaniem włoskich sportowców na terenie Ameryki Północnej. To się nazywa rozmach!

Bilety na najlepsze koncerty rapowe znajdziecie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone