Czytasz
Normalnie o tej porze w aranżacji orkiestry! | JIMEK i Kaliber 44

Normalnie o tej porze w aranżacji orkiestry! | JIMEK i Kaliber 44

JIMEK i Kaliber 44

JIMEK i Kaliber 44 połączyli siły na koncercie z cyklu HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU. Dzisiaj otrzymaliśmy klip z tego wykonu. Joka i Abradab dumnie nawinęli swój klasyk razem z pełną orkiestrą. Hip-hop został zasłużenie uhonorowany.

Od wielkiego wydarzenia, jakim był koncert JIMEK & GOŚCIE: HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU na warszawskim Bemowie, minie niedługo rok. Tymczasem wciąż otrzymujemy masę epickiego materiału pochodzącego z koncertu. Nic zresztą dziwnego, bo było co uwieczniać. JIMEK zgromadził na jednej scenie większość legend polskiego hip-hopu z przeróżnych okresów i nurtów. Wszyscy grali swoje najbardziej ikoniczne utwory w wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju akompaniamencie.

Orkiestra JIMKA, składająca się z kilkudziesięciu wybitnych instrumentalistów, odegrała legendarne już produkcje z dawnych czasów w odświeżonych, organicznych wersjach. Dzisiaj obdarowano nas kultowym Normalnie o tej porze w wersji orkiestrowej. JIMEK i Kaliber 44 wystąpili razem, a cel zaprawdę godny i słuszny: złożyć hołd kulturze polskiego hip-hopu.

Normalnie o tej porze grupy Kaliber 44 to niepodważalny klasyk, kanon polskiego hip-hopu. Co więcej, utwór pochodzi z nagrodzonej Fryderykiem płyty 3:44. To wtedy Śląsk był ostoją rymów i bitów w naszym kraju, a psychorap ciągle działał jako potężny movemente kulturowy wśród młodych ludzi. Sam K44 był jednym z najważniejszych prekursorów rapu w Polsce. Ciężko wyobrazić sobie opowieść o historii tej kultury bez wspomnienia o Abradabie, Joce oraz Magiku.

Sprawdź też
Foster the People

Już we wrześniu odbędzie się druga edycja wydarzenia wzbogacona o nowych gości. Ponadto wszystko odbędzie się tym razem na Stadionie Śląskim, jednym z najbardziej urokliwych miejsc na wydarzenia muzyczne w Polsce.

LINE-UP I BILETY NA HISTORIĘ POLSKIEGO HIP-HOPU 2

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone