Czytasz
Jungkook z BTS znów podbił Spotify. A przecież nowy album w drodze!

Jungkook z BTS znów podbił Spotify. A przecież nowy album w drodze!

Jungkook BTS

Południowokoreański piosenkarz Jungkook, członek zespołu k-popowego BTS, pobił rekord najkrótszego czasu osiągnięcia miliarda streamów w serwisie Spotify. Na horyzoncie widać już jego solowy album Golden, który ujrzy światło dzienne na początku listopada.

Solowy sukces

31 października Spotify ogłosiło na Twitterze, że debiutancki solowy singiel Jungkooka, Seven z udziałem Latto, najszybciej osiągnął miliard odtworzeń na tej platformie. Według The Korea News piosenka osiągnęła ten wynik w zaledwie 108 dni od premiery. Prześcignęła więc Miley Cyrus z Flowers, która wcześniej w tym roku zanotowała taki wynik w 112 dni. W lipcu artysta zdobył także pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100, stając się drugim członkiem BTS, który tego dokonał. Pierwszym był Jimin z Like Crazy na początku kwietnia tego roku. 

Od premiery Koreańczyk zaskoczył nas współpracą z Jackiem Harlowem i piosenką 3D. Wcześniej w tym miesiącu Jungkook z BTS pojawił się także w nowym singlu The Kid Laroi Too Much, w którym gościnnie wystąpił brytyjski raper Central Cee. Wiele osób spodziewa się, że utwór pojawi się w listopadzie na długo wyczekiwanym debiutanckim albumie australijskiego piosenkarza The First Time.

Złoty album

Jungkook udostępnił również w serwisie YouTube zapowiedź nadchodzącego albumu Golden, prezentując krótkie fragmenty wszystkich utworów, które się na nim znajdą. Opowiedział też o nich odrębne historie. Główna piosenka, czyli Standing Next to You, ma charakter taneczno-popowy, następny, a więc Yes or No, wydaje się dialogiem między kochankami. Please Don’t Change z udziałem DJ-a Snake’a ma charakterystyczny styl muzyczny tego producenta, zaś Hate You urzeka melancholijnym wajbem. Somebody to klimat EDM, a wideo prezentuje estetyczne tło w kolorze czerwonym. Too Sad To Dance i Shot Glass of Tears są za to ostatnimi utworami na albumie.

Sprawdź też
Sarius

3 listopada nastąpi premiera Golden, a zapowiedź wskazuje, że wszystkie utwory mają duży potencjał viralowy. Po premierze twórca zorganizuje solowy koncert. Będzie się nazywać Golden Live On Stage i odbędzie się 20 listopada.

W solowej karierze siła. Jung Kook wyprzedził BTS

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone