Czytasz
W solowej karierze siła. Jung Kook właśnie wyprzedził BTS

W solowej karierze siła. Jung Kook właśnie wyprzedził BTS

Kiedy w 2022 roku zespół BTS ogłosił przerwę w nagrywaniu wspólnej muzyki, jeszcze nie było wiadomo, że kariera jednego z członków grupy urośnie na taką skalę. Jednak wszystko wskazuje na to, że solowa działalność Jung Kooka rozkręciła się na dobre.

Jung Kook to jeden z siedmiu członków k-popowego zespołu BTS bijącego rekordy popularności na całym świecie. To właśnie on jest odpowiedzialny za pobicie wyników, które do tej pory przypisywane były ekipie BTS. 

Wszystko za sprawą niedawno wydanego singla zatytułowanego Seven. Obecnie Jung Kook posiada miesięcznie aż 35 407 241 słuchaczy na platformie streamingowej Spotify. Sam numer zarobił do tej pory 1,5 miliona dolarów. Ponadto od momentu premiery kawałek został odtworzony przez słuchaczy 393 miliony razy. To właśnie te wyniki pozwoliły artyście zdetronizować dotychczasowe rekordy zespołu BTS. Dla porównania, na ten moment grupa posiada miesięcznie 35 137 160 słuchaczy, a rocznicowy singiel wydany na początku czerwca przyniósł dochody w wysokości 1 miliona dolarów. 

Król Spotify 

Wyników, które wykręcił Jung Kook, nie da się przeoczyć. Naturalnie, zauważyli je także wierni fani. Aby celebrować sukces idola stworzyli na Twitterze (X) trendujący hashtag #EndedBTS. Zebrali się już 3500 postów. Słuchacze zauważają, że artyście udało się przebić BTS bez konieczności wydawania solowego albumu. Co więcej, nazywają Jung Kooka królem Spotify oraz artystą tworzącym historię. Sukces, jaki odniósł południowokoreański muzyk,  jest niepodważalny. Pokazuje też ilość fanów, która kibicuje mu w jego solowej karierze. 

Sprawdź też
Shakira Barbie

Warto wspomnieć, że zespół, którego członkiem jest Jung Kook, zawiesił swoją działalność w 2022 roku. Powodem tej decyzji była między innymi chęć rozwijania solowej kariery przez poszczególnych członków grupy oraz… widmo obowiązkowej służby wojskowej! Co ważne, muzycy podkreślili, że przerwa we wspólnym nagrywaniu nie oznacza końca zespołu. Wolny czas poświęcili na aktywność w różnych kierunkach muzycznych. W tym roku boysband obchodzi 10 lat działalności i z tej okazji opublikowano numer Take Two. To właśnie ten singiel został przyćmiony premierą kawałka Seven wydanego przez Jung Kooka. 

Koreański sen w USA. Jak fani reagują na „zagraniczny k-pop”?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone