Czytasz
„Wrzaśnijmy razem, zróbmy to dla siebie” – jutro największy Strajk Klimatyczny w historii

„Wrzaśnijmy razem, zróbmy to dla siebie” – jutro największy Strajk Klimatyczny w historii

Strajk Klimatyczny

150 państw, tysiące miast i ogromna mobilizacja – globalny strajk klimatyczny już jutro! Jakie wydarzenia zaplanowane są w Polsce?

Temat zmian klimatycznych wzbudza obecnie ogromne emocje i angażuje coraz większe grupy ludzi. Nic dziwnego – na własne oczy widzimy do jak poważnych i niebezpiecznych sytuacji prowadzi nieodpowiedzialna ingerencja człowieka w środowisko naturalne.  Politycy pozostają albo bierni, albo decydują się na mało drastyczne ruchy. A na takie podejście do klimatu być może już nie ma czasu. 

Swój sprzeciw wobec obecnej sytuacji cały świat wyrazi 20 września. 

Będzie to największa w historii mobilizacja. Mieszkańcy ponad stu pięćdziesięciu państw wyjdą na ulice i pokażą w ten sposób, że nie zgadzają się na bierność polityków w kwestii zmian klimatycznych. W ramach tej inicjatywy, w Polsce odbędzie się Protest Tysięcy Miast. Do akcji włączyły się m.in. Łódź, Warszawa, Lublin czy Poznań. Cieszy zaangażowanie też mniejszych miejscowości takich jak Piła, Rawa, Leszno, Konin czy Ostróda.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – organizator protestów w Polsce, wypuścił kilka dni temu poruszający spot, który promuje piątkowe wydarzenia. „Ziemia umiera”, „to jest ostatni moment”, „wrzaśnijmy razem” – to pokazuje, jak wielkie emocje towarzyszą temu zagadnieniu. Zważywszy na rosnącą świadomość ludzi w kwestii zagrożeń płynących z przyspieszających zmian klimatycznych, możemy się spodziewać, że będą one tylko większe. Wśród sześciu postulatów protestujących jest m.in. ogłoszenie stanu kryzysu klimatycznego i przeprowadzenie transformacji gospodarki w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych.

W stolicy protest odbędzie się pod nazwą „Nie damy zabrać sobie przyszłości” i rozpocznie się o godzinie 10:00 na Placu Konstytucji.
My będziemy na pewno i mamy nadzieje, że Wy też!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone