Czytasz
Idealny duet nie istnie… A nie, czekajcie – już dzisiaj spotkanie Roberta Makłowicza i Jadłonomii

Idealny duet nie istnie… A nie, czekajcie – już dzisiaj spotkanie Roberta Makłowicza i Jadłonomii

Jadłonomia Robert Makłowicz gotowanie wege vegan MORE

Marta Dymek, znana lepiej jako Jadłonomia, to od dobrych kilku lat jedna z najpopularniejszych blogerek kulinarnych. A Robert Makłowicz, Robert Makłowicz to legenda.

I te dwie osobistości świata pieczeni, gulaszy, pasztetów, curry, dahli i innych wspaniałości porozmawiają ze sobą już dzisiaj o godzinie 18:00. Z jednej strony Jadłonomia, która od początku drugiej dekady XXI wieku pokazuje Polakom, że jedzenie wegańskie (i wegetariańskie) to nie tylko sojowe parówki i paczkowane kotlety z seitanu, ale coś znacznie więcej. Roberta Makłowicza nikomu nie trzeba przedstawiać – na jego programach kulinarnych i podróżniczych wychowała się większość z nas, a przynajmniej tych urodzonych w latach 80. czy 90. Smakosz wina, przyjaciel delfinów i wielbiciel Bałkanów przeżywa obecnie swoją drugą młodość, a wszystko za sprawą Instagrama, internetu i co najważniejsze, wspaniałej osobowości.

Pod koniec maja ukazała się najnowsza książka Marty Dymek – Jadłonomia po polsku, w której autorka stara się odczarować rodzimą kuchnię, często uważaną za tłustą, nudną i monotonną. I właśnie o tej książce będą rozmawiać razem z Makłowiczem. Spotkanie z pewnością nie ograniczy się tylko do ostatniej publikacji Jadłonomii, liczmy na poruszenie wielu tematów związanych z jedzeniem, świadomym kupowaniem, zero waste, kwestią mięsa i jego ewentualnych zamienników. A co najważniejsze – na ogrom anegdotek i historii z kulinarnych podróży po całym świecie.

Nie wiemy, jak Wy, ale my już ustawiliśmy przypomnienie i punkt o 18:00 odpalamy video na YouTube.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to nadal bardzo istotne sprawy:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

Sprawdź też
Oki Mata Beata Kozidrak MORE Targi Rzeczy Ładnych wydarzenia bilety sprzedaż hip-hop

– zachowaj co najmniej 2 metry odległości od innych osób (jeśli nie możesz go zachować, musisz mieć założoną maseczkę)

– obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach czy muzeach

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

– ładna pogoda i wysoka temperatura nie oznaczają, że pandemia koronawirusa się skończyła

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone