Czytasz
Kanye West nie przestaje wygrywać. Teraz podbił Polskę

Kanye West nie przestaje wygrywać. Teraz podbił Polskę

Kanye West

Kanye West i Ty Dolla $ign mają powody do radości przed wydaniem drugiej części projektu Vultures. Polacy uwielbiają pierwszą część.

Kanye West na podium

Od momentu zmiany zasad naliczania sprzedaży przez ZPAV na OLiS-ie pojawiają się wydawnictwa muzyczne, które nie są dostępne na tradycyjnych nośnikach fizycznych. Pomimo tego, że sposób przeliczania streamów nie zawsze oddaje popularność utworów, to wciąż możliwe jest zdobycie wysokich pozycji w zestawieniu jedynie na podstawie odsłuchów.

Doskonałym przykładem tego zjawiska jest album VULTURES 1, który nagrali Kanye West i Ty Dolla $ign. Krążek znalazł się na pierwszym miejscu polskiej listy sprzedaży, wyprzedzając Deathcore Chivasa (drugie miejsce) i SAFE Gibbsa (trzecie miejsce). Tuż za podium znalazła się ścieżka dźwiękowa do filmu Akademia Pana Kleksa, a na piątym – materiał PROXL3M od PRO8L3MU. Całe zestawienie można zobaczyć tutaj.

Oto najpopularniejsze single i albumy 2023 roku. Kto na szczycie?

Podsumowanie roku

ZPAV ogłosił również roczne podsumowanie, w którym pierwsze miejsce zajął Dawid Podsiadło z albumem Lata dwudzieste. Na podium w kompleksowym zestawieniu znaleźli się również Taco Hemingway z 1-800-OŚWIECENIE oraz Kuban ze spokojem. W pierwszej piątce widnieją także PRO8L3M z PROXL3MEM oraz sanah z sanah śpiewa Poezyje.

Sprawdź też
Otsochodzi TThe Grind

W rankingu popularności albumów w streamingu Podsiadło także zdobył pierwsze miejsce, a na podium znaleźli się Guzior z Pleśnią oraz ponownie Kuban z tym samym albumem. Co zaskakujące, na drugim miejscu pojawił się album Arctic Monkeys AM, dostępny już ponad 10 lat temu. Więcej na ten temat przeczytacie powyżej!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone