Czytasz
Wielki powrót w nowoczesnym stylu. Hit sprzed dekady został viralem

Wielki powrót w nowoczesnym stylu. Hit sprzed dekady został viralem

Gotye i Kimbra

Na szczyt powrócił duet Gotye i Kimbra, składający się z belgijskiego artysty i nowozelandzkiej piosenkarki. To jednak nie do końca jego zasługa.

Gotye i Kimbra: 13 lat później i nadal siada

Somebody (2024) jest remiksem stworzonym przez trójkę producentów: Chrisa Lake’a, Fishera i Sante Sansone’a. Chociaż za nową aranżację odpowiada wspomniane trio, to jednak Gotye i Kimbra zostali uwzględnieni w utworze. Nowy singiel zadebiutował na 27. miejscu na liście Hot 50 Dance/Electronic Songs magazynu Billboard.

Zarówno wielbiciele pierwowzoru, jak i entuzjaści muzyki tanecznej powinni być zachwyceni. Somebody na start wyprzedził inne świeże propozycje, m.in. Dance Alone Sii i Kylie Minogue (miejsce 8.), Insane Black Gryphon i Baasika (miejsce 9.), czy Contigo Karol G i Tiesto (miejsce 10.).

Autotune zyskał ulepszoną wersję. Czy to koniec muzyki jaką znamy?

Trudne początki

Początkowo trudno było przewidzieć sukces piosenki Somebody That I Used To Know. Mimo oficjalnej premiery 5 lipca 2011 roku singiel stał się prawdziwym przebojem dopiero w początkach 2012 roku. 21 stycznia zadebiutował na liście Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych, gdzie utrzymał się przez 59 tygodni, osiągając szczyt popularności dopiero 28 kwietnia.

Sprawdź też
Premiery rapowe styczeń 2024

Piosenka stała się światowym fenomenem, zdobywając dwie nagrody Grammy na 55. ceremonii w 2013 roku za najlepszy popowy występ duetu/grupy i nagranie roku. Do końca 2012 roku stała się również najlepiej sprzedającym się utworem roku, osiągając wynik 11,8 miliona sprzedanych egzemplarzy.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone