Czytasz
Pezet może świętować – otrzymał diament za „Muzykę Współczesną”!

Pezet może świętować – otrzymał diament za „Muzykę Współczesną”!

Pezet diament

To wyróżnienie jest niewątpliwie godnym zwieńczeniem 20-letniej kariery Pawła z Ursynowa. Pezet wreszcie otrzymał upragniony diament.

Choć często igram z losem, chcę w końcu wydać singla diament – nawijał Pezet w swoim ostatnim głośnym singlu z Tokio. Diament za singiel Magenta został mu już przyznany jakiś czas temu. Teraz w końcu przyszedł czas także na inne ogromne wyróżnienie w polskiej branży muzycznej – diamentową płytę.

Pezet i jego diament

Muzyka Współczesna była bardzo udanym powrotem po latach ciszy wydawniczej artysty. Na albumie znalazły się takie hity jak Obrazy Pollocka, Dom, Piroman, 2K30 z Taco Hemingwayem oraz Gorzka Woda, która została wydana w trzech wersjach. Poza solowym singlem reprezentant Ursynowa wydał także wariant ze starą gwardią, w której skład wchodzili Paluch, KęKę, Ten Typ Mes oraz Sokół. Trzeci z kolei zawierał featy młodej fali, w tym Okiego, Zdechłego Osy, Jana-Rapowanie, a także Otsochodzi.

Diamentowe single stają się coraz bardziej powszechne. Aby utwór mógł poszczycić się takim tytułem, musi wygenerować przychód rzędu 500 tysięcy złotych. Zarobienie takiej kwoty jest coraz łatwiejsze dla wielu hitów w dobie streamingu i TikToka. Niemniej status diamentowej płyty to wciąż duży prestiż. Suma sprzedaży (zarówno fizycznej, jak i cyfrowej) musi przekroczyć 150 tysięcy kopii.

Sprawdź też
Sara James Szczyl

Dla Pezeta to nie jedyny powód do świętowania, ponieważ artysta może się również pochwalić zdobyciem podwójnej platyny za album Muzyka Komercyjna z 2022 roku. Podobne wyróżnienia od ZPAV otrzymali w tym roku również Malik Montana (za Adwokata diabła), Grubson (za O.R.S.), sanah (za sanah śpiewa Poezyje) oraz Donatan i Cleo (za Hiper/Chimerę).

Czytajcie więcej o nowościach z polskiego rapu tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone