Czytasz
Możemy mieć Amerykę w Polsce? Możemy! Oto ogłoszenia CLOUT Festival

Możemy mieć Amerykę w Polsce? Możemy! Oto ogłoszenia CLOUT Festival

Ogłoszenia Clout Festival

Polscy słuchacze gustujący w zagranicznym rapie będą mogli znowu posłuchać swoich idoli nie tylko w streamingu. Dostaliśmy ogłoszenia line-upu CLOUT Festival!

Bilety na CLOUT Festival już w sprzedaży

Lil Uzi Vert

Czy tego pana w ogóle trzeba przedstawiać? Tegoroczne ogłoszenia na Clout Festival otwiera headliner, czyli Lil Uzi Vert! Pochodzący z Filadelfii raper dał się poznać szerszej publice po wydaniu mixtape’u Luv Is Rage. Bardzo ciepły odbiór tego materiału oraz współprace z takimi artystami jak Young Thug czy A$AP Ferg sprawiły, że Uzi znalazł się w już legendarnym składzie Freshmanów XXL z 2016 roku. Co więcej, ta edycja jest przez wielu uznawana za najlepszą. Zakończyła się bowiem ikonicznym cypherem z udziałem Uziego, który dzisiaj ma rekordowe 200 mln wyświetleń na YouTubie.

Ogłoszenia CLOUT Festival

YEAT

Dla nas to nie przesada: w Polsce wystąpi człowiek odpowiedzialny za największy powiew świeżości w hip-hopie od lat! To pionier z oryginalnym brzmieniem, niepodobny do nikogo, ani niczego, więc nic dziwnego, że ma status środowiskowego wizjonera z niepodrabialnym stylem. YEAT to obok Playboia Cartiego najpopularniejszy przedstawiciel rage’owych brzmień. Wydał trzy albumy, sześć EP-ek, cztery mixtejpy i kilkanaście luźnych numerów czy gościnek, przy okazji kompletnie zmieniając główny mainstreamowy nurt.

Ogłoszenia CLOUT Festival

J.I.D

To amerykański raper będący członkiem kolektywu muzycznego Spillage Village, założonego przez EarthGang. Jest związany z Dreamville Records i Interscope Records J. Cole’a. Przez wielu nazywany Kendrickiem 2.0. Jego debiutancki album studyjny The Never Story został wydany w 2017 roku i spotkał się z ogromnym uznaniem wśród krytyków i słuchaczy. Ponadto w 2021 roku wydał singiel Enemy z Imagine Dragons, który osiągnął piąte miejsce na liście Billboard Hot 100. Ponadto jego najnowszy album, The Forever Story, ma uznanie krytyków i zadebiutował na 12. miejscu na liście Billboard 200.

Ogłoszenia CLOUT Festival

NLE Choppa

Amerykański raper oraz autor tekstów z Memphis w stanie Tennessee. Pseudonim artystyczny przyjął na cześć swojego zespołu No Love Entertainment. NLE Choppa zyskał popularność w 2019 roku po wydaniu singla Shotta Flow, który zyskał viralną popularność na TikToku. Wkrótce potem podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Records i wydał mixtape Cottonwood w listopadzie tego samego roku. Od tego czasu wydał także kolejne projekty, w tym EP From Dark to Light i mixtape Top Shotta, który zadebiutował na 10. miejscu listy Billboard 200. Co więcej, NLE niedługo pojawi się z gościnnym udziałem na płycie polskiego rapera Malika Montany.

Ogłoszenia CLOUT Festival

Lil Gnar | Ogłoszenia CLOUT Festival

Podopieczny Chief Keefa, reprezentant 43B (Forget Everybody). Jego debiutancki mixtape Gnarcotic zyskał pozytywne recenzje wszelkich krytyków. W kolejnych latach Lil Gnar wydał kilka kolejnych projektów, w tym Fire Hazard i Big Bad Gnar Shit 2. Współpracował także z innymi znanymi raperami, takimi jak Lil Skies, Lil Yachty, iLoveMakonnen. Wraz z Keefem, oprócz nagrywania wspólnych numerów, występował też na scenach. Ponadto Lil Gnar jest znany ze swojego wkładu w modę oraz streetwear.

Ogłoszenia CLOUT Festival

THOUXANBANFAUNI

Jeden z pionierów wave’u soundcloudowego, prosto z Atlanty. Znany ze współprac z takimi postaciami jak Lil Yachty czy Playboi Carti. W swojej muzyce łączy elementy trapu, cloudrapu i lo-fi hip-hopu. Jego pierwszy mixtape Heavy Weight Champ spotkał się z pozytywnym odbiorem krytyków i fanów na całym świecie, a utwory z kolejnych projektów takich jak Requiem, The Ex Files i Seein Colors były notowane na najważniejszych listach przebojów i zyskały miliony odtworzeń na platformach streamingowych. Co więcej, artysta wystąpi w Polsce po raz pierwszy!

Ogłoszenia CLOUT Festival

SUMMER ALONE | Ogłoszenia CLOUT Festival

Raper i producent związany z niezależną wytwórnią Deathproof. Współpracował producencko z artystami takimi jak Trippie Redd czy Famous Dex. Ma wszystkie atrybuty, żeby stać się nową ikoną trapu. Wystarczy jedno spojrzenie, żeby stwierdzić, że bynajmniej nie przypomina londyńczyka. Jego ekscentryczne wyczucie mody, które cechuje na przykład maska Hello Kitty i przenikliwe czerwone oczy, tworzą postać, która totalnie nie pasuje do UK. Z powodzeniem łączy muzykę elektroniczną z trapem. Ma na swoim koncie również viral Maybach.

Sprawdź też
Jay-Z Alicia Keys

Ogłoszenia CLOUT Festival

KOLEJNE OGŁOSZENIA

Nawiedziła nas druga pula ogłoszeń na CLOUT FESTIVAL. Tym razem kolejne duże nazwiska otworzył Kodak Black. Ponadto na scenie Clouta zobaczymy takich artystów jak Kankan, Sheck Wes czy $NOT.

Ogłoszenia CLOUT Festival

Do line-upu dołączyła również Coi Leray, będąca jedyną raperką w zestawieniu. Co więcej, na Clout Festival wystąpią także Lil Skies, Jeleel i Eem Tripling, a całą serię nowych ogłoszeń zamyka Rae Sremmurd. Tak o to widzimy przed sobą prawdopodobnie najgrubszy line-up z zagranicznymi artystami tego roku.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone