Czytasz
Koncertowa wiosna w rozkwicie: Jamiroquai, Noname i inni

Koncertowa wiosna w rozkwicie: Jamiroquai, Noname i inni

Wiosna nastała, a wraz z nią nadchodzi kolejna fala koncertów. W najbliższych miesiącach polskie miasta odwiedzą wielkie gwiazdy i głośne nazwiska. Sprawdźcie przygotowany przez nas rozkład jazdy!

The Soft Moon

21.03 – Proxima, Warszawa
22.03 – Zet Pe Te, Kraków

Głęboko inspirowany Nine Inch Nails projekt Luisa Vasqueza to jeden z najciekawszych bookingów sezonu. The Soft Moon dzieje się na przecięciu darkwave’u, electro-industrialu i post punku, a mechaniczne i dość klaustrofobiczne brzmienie kapitalnie wypada na żywo. Szykujcie mroczny outfit i ruszajcie do klubu.

slowthai

22.03 – Hydrozagadka, Warszawa

Brexit Bandit comin’ at ya! Jeden z bardziej obiecujących raperów młodej brytyjskiej sceny zręcznie lawiruje między grimem, industrialem i… punkiem. Jego buntownicza natura daje o sobie znać też w kąśliwych tekstach. Hydrozagadka zatrzęsie się w posadach.

Larkin Poe

26.03 – Hybrydy, Warszawa

Nie zabraknie też propozycji dla fanów bluesa i americany. Siostry Lovell przyjadą do nas uzbrojone po zęby w kompozycje z tego zakresu, a wśród nich zapewne najwięcej wycinków z zeszłorocznego Venom & Faith.

Wu-Tang Clan: GZA

27.03 – Progresja, Warszawa

Zanim Wu-Tang Clan przyjadą do Polski w pełnym aktywnym składzie, solowe koncerty zaproponuje jeden z mózgów operacji – GZA. Jeśli kiedyś zastanawialiście się skąd pseudonim The Genius, to nie wahajcie się, odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki.

Hypnotic Brass Ensemble

03.04 – Niebo, Warszawa
05.04 – Jazz Club Hipnoza, Katowice

Hypnotic Brass Ensemble to dość niezwykły skład. 8 braci żyjący w uwielbieniu do jazzowej awangardy, dęciaków i… hip-hopowego vibe’u. Instrumentalna uczta ze sporym zamieszaniem na scenie.

Rich the Kid

04.04 – Progresja, Warszawa

Jedna z najciekawszych twarzy młodego pokolenia w Stanach Zjednoczonych długo kazała na siebie czekać. Rich the Kid to przede wszystkim piekielnie chwytliwe hooki, wkręcające się z miejsca ad-liby, zabrudzone bity i naturalny luz. Brzmi jak receptura na świetny koncert, co nie?

Noname

14.04 – Niebo, Warszawa

Czekaliśmy na ten moment od wielu, wielu miesięcy. Noname to jedna z najciekawszych postaci hip-hopu i neo-soulu, a jednocześnie tak bardzo potrzebny kobiecy głos środowiska. Chicagowska artystka w Niebie zaliczy swój pierwszy polski występ, a spodziewać można się zarówno utworów ze świetnego mixtape’u Telefone, jak i z jednego z najlepszych albumów zeszłego roku, Room 25.

Shortparis

25.04 – Hydrozagadka, Warszawa

Po wzięciu przez nich szturmem jednej ze scen zeszłorocznego Spring Breaku, wiedzieliśmy już doskonale, że Shortparis będą u nas częstym i mile widzianym gościem. Ci goście to przedstawiciele sceny nowego rosyjskiego punku, którzy zamiast gitar sięgają po mroczną elektronikę i coldwave’ową stylówkę.

Jaga Jazzist

28.04 – Niebo, Warszawa

Jeden z najważniejszych współczesnych zespołów nu-jazzowych ponownie wystąpi w Polsce. Jaga Jazzist na przestrzeni lat wykreowali swój charakterystyczny styl, którym wciąż zachwycają słuchaczy na całym świecie.

The Cinematic Orchestra

17.05 – A2, Wrocław
18.05 – Studio, Kraków
19.05 – Stary Maneż, Gdańsk
20.05 – Palladium, Warszawa

Jedni z czołowych reprezentantów wytwórni Ninja Tune wracają do Polski na kilka koncertów. Wpływowy brytyjski skład zaprezentował niedawno album To Believe, który jest kolejnym krokiem w dobrze znanym kierunku: stonowanego nu-jazzu, pełnego balansu i harmonii, ale bogatego też w intensywne emocje.

Bilety na wszystkie koncerty znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Jamiroquai

23.05 – Tauron Arena Kraków

Funkowy klasyk bezlitośnie przywołujący tęsknotę za latami 90. i 00., które nierozerwalnie kojarzą się z Jay Kayem i jego składem. “Virtual Insanity” czy “Little L” w wyjątkowej oprawie audiowizualnej podniosą temperaturę w Tauron Arenie Kraków.

Michelle Gurevich

23.05 – Niebo, Warszawa

Czego spodziewać się po artystce, której znakiem rozpoznawczym są czarny humor i zakamuflowany liryczny fatalizm? Przede wszystkim mnóstwa emocji, dopełnianych melancholijną i nieco apatyczną muzyką.

FACE

24.05 – Progresja, Warszawa

Cloudowa stylówka, modowa zajawka i świetnie zorientowanie w dominujących trendach – FACE to ziomek skazany na sukces. Jego crossowa, postsowiecko-amerykańska kreacja już dawno wykroczyła poza granice Rosji.

Scooter

19.06 – Torwar, Warszawa

Wyżej widzieliście Jamiroquai, ale to nie koniec sentymentalnej wycieczki do poprzednich dekad. Wiecznie zmieniający skład Scooter to przede wszystkim H.P. Baxxter i wszystkie stojące za nim hity – bo kto nie zna “Maria (I Like It Loud)”, “How Much Is The Fish”, “One (Always Hardcore)”. To będzie widowisko ze sporym rozmachem.

Kurt Vile

19.06 – Proxima, Warszawa

Naczelny slacker (no, może po Macu DeMarco) szeroko pojętej sceny alternatywnej chwilowo odpuścił wspólny projekt z Courtney Bartnett. W efekcie 2019 przyniósł trasę jego głównego projektu – Kurt Vile & The Violators. Zadymione folk rockowe piosenki w opakowaniu z charakterystycznego humoru Amerykanina.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone