Czytasz
TOMM¥ €A$H, Slowthai i inni – FEST Festival nie zwalnia!

TOMM¥ €A$H, Slowthai i inni – FEST Festival nie zwalnia!

Slowthai, mat. promocyjne

FEST Festival nie zwalnia tempa! W przedmajówkowym ogłoszeniu Follow The Step rozpieszcza nas odważnymi bookingami. W Parku Śląskim w Chorzowie wystąpią m.in. Slowthai i TOMM¥ €A$H – dwe kontrowersyjne postaci światowej rapgry.

W sierpniu czekają nas 4 dni muzycznych degustacji – FEST Festival przez krótki czas swojego istnienia dał się poznać jako wydarzenie, gdzie o programie decydują nie gatunkowe szufladki, a przede wszystkim jakość. Festowy line-up to bowiem prawdziwy muzyczny tygiel. Znajdą tu coś zarówno miłośnicy post-sovieckiego rapu, jak i art popu, brytyjskiego rocka, czy IDM-u. Do tej pory rozkład jazdy zasilili reprezentanci elektroniki – m.in. mistrz tropical house’u Kygo czy twórca tanecznych bangerów, niemiecki producent Purple Disco Machine. Przygotujcie się na kolejne mocarne ogłoszenie. Będzie ôgyń!

Chorzów odwiedzi enfant terrible brytyjskiej sceny rapowej. Krnąbrny artysta znany jest z mocnych kawałków, garściami czerpiących z amerykańskiego hip-hopu, odjazdowych klipów i… kontrowersyjnych zachowań. Wystarczy wspomnieć trzymanie repliki głowy obecnego premiera Wielkiej Brytanii – Borisa Johnsona – podczas występu na gali Mercury Prize. Jego najnowszy album Tyron recenzowaliśmy swego czasu w Muzycznym feedzie. Czy była to jedna najciekawszych rapowych płyt 2021? Bardzo możliwe. Stojący za wydawnictwem Nothing Great About Britain raper od początku dał się poznać jako wnikliwy i zgryźliwy obserwator rzeczywistości, dla którego konwenanse istnieją tylko po to, by je podważać. Niedawno wypuścił kawałek ze Skeptą Cancelled, którego teledysk nawiązuje do stylistyki krwistych horrorów i thrillerów, m.in. American Psycho.

To nie jedyny słynący z ostrych akcji raper, którego zobaczymy w Chorzowie. Po raz kolejny Polskę odwiedzi TOMM¥ €A$H! Kto pamięta jego występ w warszawskiej Kulturalnej w 2016 roku? Estoński raper w międzyczasie stał się ikoną post-sovieckiego rapu, często nawiązując w wizualnie w tekstach i dopracowanych w każdym szczególe klipach do swoich korzeni. Wykorzystany właściwie post-komunistyczny orientalizm? Czemu nie! Charakterystyczny wąsik, przyduże dresy, niekiedy brunatny garnitur, jak ten, w którym artysta wystąpił ostatnio w promującym nagrody Pornhub klipie. Utrzymana w stylistyce telezakupów reklama pokazuje wyposażenie domu stworzone… z nagich ciał. To absolutnie w stylu Tommiego, który we własnych klipach nie stroni od bekowej erotyki, jak w przypadku WINALOTO, na który zostały nałożone na YouTube ograniczenia wiekowe.

To oczywiście nie koniec. Do line-upu dołączyli przedstawiciele brytyjskiej sceny gitarowej – Nothing But Thieves to formacja z Essex, która pozostała wierna indie-rockowym klimatom. W Chorzowie będziemy się pewnie mogli spodziewać utworów z ich nowej płyty Moral Panic.

A jeśli ktoś w muzyce szuka urokliwego, kobiecego wokalu z pewnością ucieszy go fakt, że Śląsk odwiedzi Aurora. Norweska wokalistka z właściwym sobie wdziękiem podbija ostatnio muzyczny rynek, tworząc intrygujące, nowoczesne ballady.

Sprawdź też

To nie koniec – dzisiejszy dzień obfitował w turbo-muzyczne doładowanie. Do line-upu dołączyło paru rodzimych artystów, w tym trio OIO, Pezet, sanah, UNDADASEA, a z zagranicznych gwiazd Princess Nokia, Kiasmos, The Blaze oraz Smith & Tell.

Mamy tylko nadzieję, że “miliony monet” zostaną zwrócone do kasy FEST Festivalu i będziemy mogli zobaczyć się niedługo w Chorzowie.

Bilety na FEST Festival złapiecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone