Czytasz
NO DOBRA, TERAZ TO JUŻ NA PEWNO WRACAJĄ! Optymistyczne wieści koncertowo-imprezowe

NO DOBRA, TERAZ TO JUŻ NA PEWNO WRACAJĄ! Optymistyczne wieści koncertowo-imprezowe

Na to chyba czekali wszyscy. Po majówce zapowiada się długo wyczekiwana odwilż. Muzea, galerie, kina i teatry wracają w maju! Możliwe, że już niedługo będziemy mogli się bawić na koncertach.

Jeszcze niedawno w ramach akcji Going. SOON przypominaliśmy sobie, jak to było na koncertach i imprezach. Nostalgiczna podróż zawiodła nas aż do kultowych fotek z najbardziej obleganych i sławnych miejscówek, gzie mogliśmy fantazjować o tym, jak to jest być Biancą Jagger w Studio 54. Czy te wspomnienia mogą stać się rzeczywistością? Wiele wskazuje na to, że tak. I to jeszcze w maju!

Dzisiejsza konferencja premiera nie pozostawia wątpliwości, że życie kulturalne wraz z końcem majówki będzie przeżywać swój renesans. Od 4 maja będziemy mogli odwiedzić muzea i galerie, a już od połowy miesiąca obejrzeć film czy spektakl w kinach i tetrach. Oczywiście na pierwszy rzut idą wszystkie plenerowe inicjatywy, w drugiej połowie miesiąca możemy liczyć nq

Po bardzo długim okresie zamknięcia otworzą się m.in. restauracje. Najpierw, powoli, od 15 maja, w formie zewnętrznych ogródków. Później, od 29 maja, zjeść będziemy mogli wewnątrz naszych ulubionych knajp i lokali (Młodsza Siostro! Oto nadchodzimy!). Czy nie pięknie będzie usiąść w pełnym słońcu w pogłosowej Fali nad Wisłą? Ekipa nadwiślańskiej miejscówki już zapowiada plenerowe otwarcie.

Może już niedługo będziemy się bawić przy muzyce od ulubionego dejota czy dejotki? A może uda nam się wpaść na koncert ukochanego idola, np. naszej ulubienicy Beaty Kozidrak?

Co z koncertami i festiwalami letnimi? – padło pytanie podczas konferencji ze strony Wirtualnej Polski.

Od 15 maja dopuszczamy możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu. Oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Te imprezy muszą się wpisywać w te właśnie wyznaczniki czy standardy, które na tę chwilę proponujemy dla kultury – powiedział minister Niedzielski.

Sezon letni nadal stoi jeszcze pod znakiem zapytania – tu rząd pozostawił sobie czas na decyzję. Wszystko zależeć będzie od ilości zachorowań w okresie nadchodzących wakacji. Przy dobrych wiatrach już niedługo będziemy mogli znowu odwiedzić warszawską Pragę Centrum w ramach cyklu Lato na Pradze, lub kilka rozsianych po całej Polsce miejscówek, gdzie odbędą się koncerty z cyklu Lato w Plenerze. Ten ostatni możecie sprawdzić pod kątem Waszego znaku zodiaku – goingowe zodiakary przygotowały specjalny koncertowy horoskop! A jeśli nie koncerty, to może plenerowe festiwale? Tu też gwiazdy powiedziały, co wiedziały i tak powstał astrologiczny przewodnik dla rejwerów i rejwerek.

Sprawdź też

A jeśli jesteście po prostu wygłodniali plenerków, obczajcie naszą topkę lokali pod chmurką, na których otwarcie czekamy. Letnie FOMO będziemy leczyć na bieżąco, dostarczając Wam kolejne polecajki z miejscówkami na wolnym powietrzu. Zwłaszcza, że od 15 maja zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz.

To oznacza o wiele większą swobodę – oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego. W perspektywie – odbycie się planowanych na lato imprez i festiwali.

A bilety na nie wszystkie złapiecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone