Czytasz
sanah, ostatnie koncerty Rasmentalism, Rosalie. Kolejne ogłoszenia Lata na Pradze

sanah, ostatnie koncerty Rasmentalism, Rosalie. Kolejne ogłoszenia Lata na Pradze

Rosalie., mat. promocyjne

Zbliża się lato – oby nie tylko kalendarzowe. Niedługo czeka nas kolejna odsłona Lata na Pradze. Mamy coraz więcej powodów, by znaleźć się w wakacje w Pradze Centrum. Wśród nich m.in. Rosalie. czy EABS.

Lato na Pradze wraca z kolejnym ogłoszeniem. Elektroniczno-jazzowy eskapizm, taneczny neo soul czy świeży art-pop z dużą dawką indie – to wszystko czeka nas w Pradze Centrum już w nadchodzące wakacje. Odpowiedzialni za cykl Follow The Step rozpieszczają nas kolejnym ogłoszeniem.

Rosalie.

Ujmiemy to tak: każdy powinien zobaczyć koncert Rosalie. Szczególnie jeśli lubi bujające r&b z electropopowym zacięciem, Nam udało się to jeszcze w ramach Lata na Pradze w zeszłym roku. I byliśmy zachwyceni! Rosalie. jest mistrzynią neo soulu, nie boi się eksperymentować, a jej głos staje się jednym z instrumentów w misternie zaaranżowanych kompozycjach. Nic dziwnego, że artystka została nominowana w ramach gali Bestsellery Empiku w 2020 roku w kategorii Odkrycia. Jej muzyczny powrót do lat 80. i 90. nie jest nostalgiczną laurką dla minionych dekad – na najnowszym krążku IDeal polsko-niemiecka piosenkarka wzbogaca je współczesnym brzmieniem. Dodatkowo, swoje utwory często remiksuje, o czym świadczy chociażby Chodź, chodź, chodź z gościnnym udziałem Jana-rapowanie.

EABS

Hip-hop, soul, funk, folk i elektronika w jednym – dla zespołu EABS muzyczne granice po prostu nie istnieją. Założona przez Piotra Skorupskiego formacja zaczynała od mixtape’u Puzzle wydanego przez Astigmatic Records. Już wtedy dało się wyczuć charakterystyczne dla ich późniejszego stylu elementy, a właściwie jeden dominujący – artystyczną wolność. Nic dziwnego, że zespół wziął na warsztat samego Sun Ra – to po prostu musiało się stać! Afrofuturystyczny kompozytor prosto z kosmosu, podobnie jak EABS, otworzył jazz na nowe, często nieoczywiste inspiracje. Na najnowszym albumie zespołu – Disciplines of Sun Ra – utwory jazzmana ulegają twórczej dekonstrukcji. Po raz kolejny, podobnie jak w przypadku twórczości Komedy. EABS udowadniają, że w przeszłości znajduje się przyszłość – trzeba tylko dobrze poszukać.

sanah

Zwiewne tiule, romantyczne koronki, floralne motywy, a wszystko to skąpane w różowo-fioletowych pastelach – to esencja stylu sanah. Ale niech Was nie zwiedzie słodka prezencja piosenkarki. Zuzanna Irena Jurczak, bo tak naprawdę zwie się wokalistka, w tej urokliwej otoczce serwuje niekiedy gorzkie i szczere teksty. O niedopasowaniu, poczuciu straty, wyobcowaniu czy sercowych rozczarowaniach. O tym, że czasem trudno przełamać nieśmiałość. To chyba właśnie ten mix wrażliwości i oryginalnej na polskim rynku vintage’owej stylówki zadecydował o sukcesie sanah. Jej twórczość doceniona została m.in. na gali Bestsellerów Empiku – gwiazda otrzymała nagrodę główną w kategorii Pop/rock.

Rasmentalism

Sprawdź też
taco relacja

Rasmentalism na scenie funkcjonują już od 15 lat. Założony przez rapera Rasa duet z Lublina zadebiutował wydanym na nielegalu materiałem Dobra muzyka, ładne życie w 2008 roku. Po paru kolejnych wydawnictwach formacja związała się z Asfalt Records, której żadnemu fanowi czy fance polskiego hip-hopu chyba przedstawiać nie trzeba. Niedawno duet powrócił z nowym albumemGeniusz ukazał się w czerwcu 2020 roku. Ras i Ment nie zawiedli. Mało kto w polskim hip-hopie potrafi twórczo wykorzystać soulowe elementy, nie tracąc przy tym charakteryzującej rap ulicznej szczerości. Ci panowie trzymają rękę na (muzycznym) pulsie.

EDIT: po opublikowaniu tekstu w mediach społecznościowych grupy pojawiła się informacja, że będą to ostatnie koncerty grupy:

To nie koniec ogłoszonych artystów i artystek. Line-up Lata na Pradze zasilą oprócz tego: wschodząca gwiazda electropopu Lanberry, raper Tymek czy wokalistka Paulina Romaniuk w nowej odsłonie jako Paula Roma.

Wszystkie bilety na Lato na Pradze złapiecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone