Czytasz
Krzysztof Jaryczewski świętuje 45-lecie kariery. Zagra jubileuszowy koncert

Krzysztof Jaryczewski świętuje 45-lecie kariery. Zagra jubileuszowy koncert

Krzysztof Jaryczewski

45 lat. Tyle na scenie występuje były lider Oddziału Zamkniętego, Krzysztof Jaryczewski. W związku z jubileuszem muzyk wraz z formacją Jary Oddział Zamknięty wystąpią w warszawskiej Progresji.

Krzysztof Jaryczewski i Oddział, jaki zna cała Polska

Ciężko byłoby wyobrazić sobie polskiego rocka bez tego zespołu. Oddział Zamknięty początkowo grywał na studniówkach, a swoje próby odbywał w małej warszawskiej kawalerce, jednak szybko porzucił domowe mury na rzecz większych polskich scen. Pierwszy album grupy zatytułowany Oddział Zamknięty stał się już legendą – to właśnie z niego pochodzą kawałki, które tak dobrze znamy, m.in. Party, Obudź się i Ten wasz świat.

Równie ciężko byłoby mówić o Oddziale Zamkniętym i nie wspomnieć o jego wokaliście i założycielu, Krzysztofie Jaryczewskim. Jeśli cofniemy się do początków życia artysty, to szybko dostrzeżemy, dlaczego w jego życiu aż tak wielką rolę gra muzyka. Jak sam stwierdził, od dzieciństwa w jego domu była masa instrumentów – od zwykłych gitar, po egzotyczne dulcimere. Jaryczewski początkowo chciał zostać gitarzystą, a wokalistą został tylko dlatego, że… nie mógł znaleźć nikogo, kto zaśpiewałby w Oddziale.

Krzysztof Jaryczewski z zespołem wystąpią w Warszawie. Bilety znajdziecie tutaj!

Alternatywna ścieżka

W pewnym momencie Krzysztof Jaryczewski zdecydował się pójść własną drogą. Zamknął rozdział z Oddziałem Zamkniętym, ale zarazem o 180 stopni zmienił swoje życie prywatne. Nastąpił koniec życia rock’n’rollowca – używki odeszły w zapomnienie, a ich miejsce zajęła długa rekonwalescencja. Na przełomie 2013 i 2014 roku Jaryczewski powołał do życia formację Jary Oddział Zamknięty, nawiązującą do lat świetności starego Oddziału, w czym towarzyszyło mu dwóch kolegów z poprzedniego składu.

Pierwszy, dwupłytowy krążek pojawił się w 2016 roku i zawierał zarówno akustyczne wersje najpopularniejszych przebojów Oddziału Zamkniętego, jak i nowe, rockowe kawałki. Drugi, Lilaróż, powstawał w czasach pandemii i został opublikowany w 2021 roku. – Płyta jest świeża, energetyczna i bardzo rockowa, choć nie brakuje na niej ani łapiących za serce ballad, ani klasycznego brzmienia z czasów, gdy śpiewałem w Oddziale Zamkniętym – mówił o wydawnictwie Jary.

Sprawdź też
Nowa płyta Taylor Swift

Jedyny taki jubileusz

2023 rok z pewnością jest dla wielu fanów rocka wyjątkowy. Czemu? Właśnie teraz Krzysztof Jaryczewski obchodzi swoje 45-lecie sceniczne. W ostatnich miesiącach mogliśmy je wspólnie świętować podczas trasy Obudź się i z nami chodź, na której wybrzmiały najsłynniejsze hity zarówno Jarego, jak i OZ. Chociaż występy powoli dobiegają końca, chcielibyśmy zaprosić Was na jeszcze jeden, zwieńczający całą trasę.

13 kwietnia 2024 roku zespół Jary Oddział Zamknięty zagra w warszawskim Palladium. Nie spodziewajcie się zwykłego koncertu, bo w planach jest kilka niespodzianek. Na scenie nie tylko zawita kilku, specjalnie zaproszonych na tę okazję gości, ale też ważną rolę w całym wydarzeniu odegrają słuchacze, których wybory zostały uwzględnione przy tworzeniu setlisty. Bilety są jeszcze dostępne. Wpadajcie na prywatkę!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone