Czytasz
Było 10 lat sukcesów w k-popie, będzie literatura. Nadchodzi książka o BTS!

Było 10 lat sukcesów w k-popie, będzie literatura. Nadchodzi książka o BTS!

Książka o BTS

Nieujawniane historie, zdjęcia, kody QR do teledysków, wszystkie informacje o albumach… Książka o BTS musi być hitem.

Wielki debiut i liczne książki

Dla przypomnienia: BTS zadebiutowało 13 czerwca 2013 utworem No more dream i oldschoolowym teledyskiem. Z czasem coraz bardziej przybywało fanów oraz tajemnic związanych z historią grupy nastolatków. Wraz ze wzrostem popularności zaczęły powstawać również nieoficjalne biografie – zaczynając od BTS i ja. Nieoficjalny activity book dla fanów, a na BTS. Koreańska fala kończąc. ARMY, czyli fani zespołu, po dziesięciu latach doczekali się wreszcie oficjalnej biografii.

Napisał ją Myeongseok Kang, ekspert od k-popu, który przez trzy lata przyglądał się zespołowi i przeprowadził z nim liczne rozmowy. Dzięki temu stworzyli głębokie relacje, dlatego historia opowiedziana w siedmiu rozdziałach wyda nam się bliska, pełna emocji oraz żywiołowości. Wydarzenia są przedstawione chronologicznie: od momentu debiutu do obecnych czasów, dzięki czemu zbliżymy się do grupy i prześledzimy krok po kroku jej losy.

Nowy poziom interaktywności

Warto zauważyć, że BEYOND THE STORY wchodzi na nowy poziom interaktywnej literatury. Książka o BTS zawiera ponad 330 kodów QR, które zostały połączone z teledyskami. Będziemy mogli jednocześnie oglądać klipy, czytać wnikliwą analizę, aby zrozumieć kluczowe momenty dla zespołu oraz przeglądać wpisy w mediach społecznościowych ważne dla danej ery w karierze. Niezwykłe archiwum uzupełniono niepublikowanymi zdjęciami, a to wszystko na 544 stronach. I to w jednym tomie!

Sprawdź też
Zuziula Young Leosia

Dzieło zostało przetłumaczone na 23 języki. Publikacja łączy fanów nie tylko poprzez wspomnianą interaktywność, lecz także premierę jednocześnie z wersją koreańską w aż 10 krajach (w tym w Polsce). Odbędzie się 9 lipca, czyli w dzień uznawany za narodziny fandomu, który jest znany także jako ARMY Day. Pozostałe wersje językowe będą sukcesywnie wydawane do września. Tłumaczenia podjął się między innymi koreańsko-angielski tłumacz Anton Hur, finalista Nagrody Bookera, czyli jednej z najważniejszych nagród literackich na całym świecie. Ach, i jeszcze jedno – BEYOND THE STORY możemy już zamówić przedpremierowo na Empik.com!

Książka o BTS jest już w drodze. A jakie pytania dostają osoby lubiące k-pop?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone