Czytasz
Why So Serious, Łajzol? Raper dołączył do wytwórni 2020

Why So Serious, Łajzol? Raper dołączył do wytwórni 2020

Łajzol

Kiedy kilka dni temu na Instagramie @2020.loading pojawiło się tajemnicze zdjęcie, spekulacjom nie było końca. Kim jest nowy gracz w wytwórni? Karty na stół: to Łajzol.

Artysta szykuje się do wydania debiutanckiego krążka, a do sieci trafił właśnie klip do tytułowego singla promującego album Łajzol Serious. Za produkcję tracka odpowiada Mati275, a teledysk jest efektem współpracy z Alexandrem Pakiem oraz Kubą Swayem. Materiał video powstał przy okazji okładkowej sesji zdjęciowej wykonanej przez Pawła Fabjańskiego z agencji Shootme. Estetyka obrazu, czyli połączenie surowych ujęć na tle białych kafelków z cukierkowymi cyfrowymi ingerencjami, podbija słodko-gorzki vibe samej muzyki. Raper snuje swoją opowieść na oszczędnym dźwiękowo tle z wyróżniającą się melodyjką graną na instrumencie przypominającym dzwonki chromatyczne.

Już nie ronię łez i mam uśmiech sztuczny jak Joker / Kiedy dzwonisz spytać się mnie czy wszystko jest okej / I choć patrzę na Was trochę smutniejszym wzrokiem / Wszystko się zgadza, bo jestem silniejszy niż byłem przed rokiem – rapuje w swoim pierwszym solowym tracku. Czy życiowe kminki wypełnią całą płytę? Przekonamy się już niedługo. Sam artysta podkreśla, że album Łajzol Serious będzie jego najdojrzalszym i najbardziej przemyślanym wydawnictwem.

Raper debiutuje w formule solo, nie jest jednak nową postacią na polskiej scenie hip-hopowej. Artysta ma na koncie wiele lat działalności w ramach kolektywów JWPBC i Jetlagz. W ramach obu projektów zagrał na większości scen w Polsce, porywając tłumy na klubowych koncertach, scenach festiwalowych czy luźnych nadwiślańskich plenerkach.

Łajzol Serious

Album ukaże nakładem 2020. Wytwórnia ma na koncie jedne z najciekawszych płyt w polskiej rap-grze. Jarmark Europa Taco Hemingwaya, Fight Club PRO8L3Mu, debiutancki krążek OIO, czy najnowsze wydawnictwo DZIARMY – to wszystko pozycje w ich katalogu. Swój znak jakości przystawili też do wielu innych projektów: na tej liście znajdziecie schaftera, Dwa Sławy, Żabsona i legendarne TACONAFIDE.

Jak zapowiada wytwórnia, już niebawem kolejne z czterech singlowych nowości od Łajzola. Premiera płyty 18 marca.

Sprawdź też
jakub on stage tour

IG: @2020.loading

Więcej naszych tekstów o polskim rapie

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone