Czytasz
Świętujemy urodziny JWP – oto 5 naszych ulubionych numerów warszawskiej ekipy

Świętujemy urodziny JWP – oto 5 naszych ulubionych numerów warszawskiej ekipy

JWP BC Jetlagz Ero Going. Progresja bilety

Jaśnie Wielmożni Panowie są obecni na rapowej scenie od ponad 20 lat. JWP to ekipa nie do zajechania – szykujcie się na wysokie loty podczas ich piątkowych urodzin.

Ero, Kosi, Łajzol, Siwers czy Foster – to oni przez lata tworzyli rdzeń tego rapowego składu. Warszawski skład nie ograniczał się jednak do jednego projektu. Ludzie związani z JWP udzielali się również w Bez Cenzury, Północ Centrum Południe czy ostatnio w duecie Jetlagz.

Już w najbliższy piątek, 13 grudnia, w stołecznej Progresji odbędą się huczne urodziny JWP. Materiały z najnowszych albumów zaprezentują m.in. Ero (“Elwis Picasso“), Jetlagz (“Szum“) czy Ero i Kosi (“Blackbook“). Spodziewajcie się gości – Syny, WCK czy Barto’cut12 – oraz jedynego w swoim rodzaju prowadzącego – Winiego. Tego wieczoru Warszawa długo nie zaśnie, a Progresja prawdopodobnie zacznie lewitować. W ramach warm-upu sprawdźcie kilka naszych ulubionych numerów, które wyszły spod rąk raperów z ekipy JWP.

JWP Going. Progresja bilety Jetlagz

Jetlagz – Lepkie

Zaczniemy od najświeższego kąska – numeru z drugiej płyty Łajzola i Kosiego pod szyldem Jetlagz. Za jeden z najlepszych bitów na albumie odpowiada producent Richu M, któremu bliżej do wyczillowanego house’u z okolic LA aniżeli do stricte rapowych dźwięków. Hasz lepi palce, a ten numer wprowadza nas w lekką, przyjemną psychodelę.

Bez Cenzury – Przesiąknięci Dźwiękiem

Za małolata ten numer obowiązkowo musiał znaleźć się na każdej białej empetrójce o pojemności 256mb. Wśród metalowych dziwactw, amerykańskiego truskulu i pierwszej fali indie. Refren Mercedresa w stylu ragga znamy na pamięć do dzisiaj.

JWP – Jeden

Takie openery to my lubimy. Jeden otwiera debiutancki album JWP – “Numer jeden wróg publiczny”. “Dla mnie jedno i to samo, że jak heros to super/I, że to samo co przyjaźń znaczy BC i JWP” Oldskulowy wajb, klasyczne skreczowanko, no po prostu sentymentalnie.

JWP/BC – Spacer

W 2015 roku JWP połączyli siły z Bez Cenzury i nagrali wspólny album Sequel. Płytę zamykał Spacer, podczas którego mogliśmy zwiedzić klasyczne i wyróżniające się warszawskie miejscówki. Doceniamy nie tylko za tekst, ale i za charakterne flow każdego z udzielających się raperów i bardzo przyjemny bit. Spacery to ważna sprawa, pamiętajcie.

Pamiętajcie, że widzimy się już w piątek w Progresji. Na scenie wystąpi ekipa JWP – Ero, Kosi, Łajzol, a także goście, wśród których m.in. Syny czy Barto’cut 12. Całość poprowadzi Winicjusz. Po koncercie wpadajcie na after do Kulturalnej, gdzie zagrają Falcon1 i Vazee. Do zo!

Bilety na urodziny JWP dostępne są w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone