Czytasz
Ledwo legalne – wrestling w Polsce ma się dobrze za sprawą PpW

Ledwo legalne – wrestling w Polsce ma się dobrze za sprawą PpW

Zaczynali mając 10 lat, na podwórku. Teraz dzięki nim wrestling w Polsce ma się dobrze. Najbliższa gala PpW już w sobotę.

Są na tym świecie osoby, które łapią zajawkę na coś, co w Polsce w zasadzie nie istnieje. I zaczynają to trenować mając 10 lat, z kolegami z osiedla. Jak się okazuje – zapał nie jest słomiany. W najbliższą sobotę w pubie motocyklowym 2KOŁA odbędzie się kolejna gala wrestlingu w stylu hybrydowym organizacji PpW, której początki sięgają 2010 roku.

Wrestling jak widać ma się dobrze

Sam za młodu przeszukiwałem kablówkę szukając nocnych transmisji amerykańskich gali wrestlingowych. W nocy, w ciszy – żeby rodzice nie słyszeli, że jeszcze nie śpię. Zrywałem się też lekcji, żeby pieniądze na obiad wydać w salonie gier i uderzać krzesłem w kolegę. Oczywiście w grze, klepiąc w pada od Nintendo. Minęło jednak kilka lat i na długo zapomniałem o wrestlingu. Inaczej było w wypadku Filipa Pągowskiego i jego kolegów.

Wrestling w Polsce ma się dobrze

Zaczynali mając po 10 lat, będąc ziomkami z ośki. Próbowali odtwarzać akrobacje zobaczone na amerykańskich galach. Czy to było bezpieczne? Nie wiem. Ale dotrwali do dziś, a od 3 lat organizują gale, które gromadzą coraz większą publiczność. Ich młodzieńcza zajawka przerodziła się profesjonalne trenowanie i popularyzowanie wrestlingu w Polsce.

Plakat nadchodzącej gali wrestlingu organizacji PpW

W najbliższą sobotę wybiorę się pierwszy raz na żywo zobaczyć ich starcia, a chwilę po weekendzie będziecie mogli przeczytać wywiad z Filipem Pągowskim oraz zobaczyć relację z gali nazwanej Mistrz jest tylko jeden. Oczywiście najbardziej polecam wybranie się do pubu 2KOŁA i zobaczenie bitwy na żywo. Myślę sobie, że to może być wielka przygoda. Tymczasem poniżej próbka. Niby się wie, że oni sobie krzywdy nie robią, ale i tak w niektórych momentach czuć ból. No i jeszcze rozkład jazdy:

Sprawdź też

  • Direk vs Isnorr
  • Adam Wong vs Ricardo Diesel
  • Tony Sk1n vs Feager
  • Mister Z vs Johnny Blade vs Steven „Biesiad” Strong vs Rob Scaffold (4-Way o zwakowany tytuł mistrza PpW)

Kolejność walk może ulec zmianie.

A to również twórczość PpW

Basement Fight Circle – podziemne gale boksu, na których tłum tworzy ring

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone