Czytasz
Marcin Dorociński znów w dużej hollywoodzkiej produkcji. Z kim zagra tym razem?

Marcin Dorociński znów w dużej hollywoodzkiej produkcji. Z kim zagra tym razem?

Marcin Dorociński

Zaczynał od rólki studenta w kontrowersyjnej Szamance Andrzeja Żuławskiego. Teraz występuje u boku największych, na co zasłużył poświęceniem i ciężką pracą.

Nowy film, w którym wystąpi Marcin Dorociński, to Mayday (nie mylić z popularnym festiwalem muzyki elektronicznej ani polsatowską komedią!). Jego fabuły nie podano jeszcze do wiadomości, ale zdradzono, że będzie oscylować wokół konwencji kina akcji i przygodowego. Znane są także nazwiska twórców, którzy zasiedli na krzesłach reżyserskich. Siły we wspólnym projekcie po raz kolejny połączyli Jonathan Goldstein i John Francis Daley. Panowie niedawno przenieśli na duży ekran popularną grę wideo Dungeons & Dragons, a wcześniej zrealizowali m.in. Wieczór gier i W nowym zwierciadle: Wakacje. Możemy więc spodziewać się, że po raz kolejny przyszykują widzom moc ekranowych wrażeń.

Zwiastun filmu Dungeons & Dragons: Złodziejski honor, który zrealizowali wcześniej Jonathan Goldstein i John Francis Daley

Oscarowi gracze i świetni debiutanci

Marcin Dorociński nie jest jedyną gwiazdą w Mayday. W czerwcu zeszłego roku, gdy zapowiedziano cały projekt, ogłoszono, że jego twarzami będą Ryan Reynolds (Deadpool, Free Guy, Bodyguard Zawodowiec) oraz Kenneth Branagh (Dunkierka, Morderstwo w Orient Expressie). W ślad za nimi szybko poszły kolejne nazwiska. Na dużym ekranie zobaczymy także Marię Bakalovą (Kolejny film o Boracie, Bodies Bodies Bodies), Lovella Adams-Graya (Koroner, Slasher) oraz Clarka Johnsona (The Wire, Night Heat, Blok 99). Doborowe towarzystwo, zobaczymy, jak będzie z jego zgraniem.

Zoë Kravitz odsłania ciemne karty przemysłu rozrywkowego. Zobacz zwiastun filmu Blink Twice!

Marcin Dorociński: Spełnienie filmowych marzeń

Dla polskiego aktora to kolejny zagraniczny angaż w ostatnim czasie. Poza Joanną Kulig, Tomaszem Kotem i Piotrem Adamczykiem właśnie on z powodzeniem wspina się po kolejnych szczeblach kariery w Hollywood. W ubiegłym roku pojawił się choćby w blockbusterze Mission: Impossible Dead Reckoning – Part One Christophera McQuarriego, czyli kolejnej części popularnego cyklu o agencie Ethanie Huncie. Sportretował tam bezimiennego kapitana Sewastopolu – atomowej, radzieckiej łodzi podwodnej. Choć bohater gości na ekranie raptem przez kilka minut, jego obecność okaże się kluczowa dla dalszego rozwoju wydarzeń. Marcin Dorociński nie krył ekscytacji i wzruszenia otrzymanym angażem. Jak wspominał w licznych wywiadach, już w młodości był wielkim fanem Mission: Impossible. Kiedy jeszcze w latach 90. oglądał pierwszą odsłonę filmu z Tomem Cruise’em, zupełnie nie spodziewał się, że wystąpi w jego kontynuacji.

Zwiastun filmu Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One, w którym jedną z epizodycznych ról zagrał Marcin Dorociński

Perypetie Ethana Hunta nie były wyjątkiem od reguły. Marcin Dorociński w przeszłości wystąpił także w serialach Gambit królowej, Wikingowie: Walhalla oraz Cape Town. Zagraniczną karierę rozpoczął zaś już w 2010 roku. Zagrał wówczas tytułowy obiekt pożądania w nordycko-polskim thrillerze erotycznym Kobieta, która pragnęła mężczyzny Pera Fly. U jego boku wystąpiła wówczas Sonja Richter.

Sprawdź też
Władca Pierścieni

Zwiastun filmu Kobieta, która pragnęła mężczyzny Pera Fly

Data premiery samego Mayday nie została jeszcze podana do wiadomości.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone