Czytasz
Mata wypuszcza aplikację Cannabe do walki z uzależnieniem od marihuany

Mata wypuszcza aplikację Cannabe do walki z uzależnieniem od marihuany

mata aplikacja cannabe

Mata ponownie zaskakuje: jego aplikacja Cannabe ma na celu pomóc osobom uzależnionym od marihuany w walce z nałogiem.

Aplikacja Cannabe została wypuszczona w narodowy dzień wielbicieli marihuany, a więc Mata wykonał kolejny prospołeczny ruch. Raper od dawna jest aktywnym działaczem związanym z wiadomą używką. Jako artysta również nigdy nie krył się ze swoim zamiłowaniem do palenia. W jego tekstach i wypowiedziach w internecie wielokrotnie poruszany był temat zioła. Poza czysto rekreacyjnym, beztroskim wychwalaniem tej substancji, Mata cały czas stara się podejść do tego tematu odpowiedzialnie i merytorycznie. Tym razem padło na ruch stricte technologiczny.

Sprawdźcie, gdzie Mata aktualnie ma zaplanowane koncerty!

Aplikacja Cannabe: jak Mata chce pomóc palaczom?

Jak czytamy na oficjalnej stronie apki, Cannabe to mobilna aplikacja stworzona z myślą o osobach korzystających z marihuany. Jej głównym celem jest pomoc w zaprzestaniu czy też ograniczeniu konsumpcji THC. Ponadto można jej również używać jedynie do monitorowania własnego spożycia.

Mata i aplikacja Cannabe

Aplikacja została opracowana przez grupę specjalistów, w tym psychologów, naukowców i terapeutów, na fundamencie metod poznawczo-behawioralnych oraz praktyk mindfullness. Przedsięwzięciem kieruje prof. Mateusz Gola z University of California. W zespole współtworzącym aplikację znajdują się eksperci z długoletnim doświadczeniem w badaniu przyczyn uzależnień i ich wpływu społecznego. Samo narzędzie opracowało RiskSense inc, czyli firma technologiczna, która wykorzystała do tworzenia aplikacji AI.

Fundacja 420 na ratunek

Fundacja 420 to inicjatywa, która powstała dwa lata temu za sprawą Maty. Raper jest także jej głównym inwestorem. W ramach działań fundacji Matczak m.in. opublikował rozmowę z dr. Marią Banaszak, specjalistką psychoterapii uzależnień ze Stowarzyszenia MONAR. Wziął także udział w sesji ONZ Komisji ds. Środków Odurzających. Celem wizyty artysty było zapoznanie się z praktykami światowych organizacji działających na rzecz depenalizacji oraz skonfrontowanie się z przedstawicielami krajów, którym udało się wdrożyć bardziej progresywną politykę narkotykową niż Polsce.

Sprawdź też
Sega Bodega

Właśnie na Instagramie Fundacji ogłoszono także najnowsze dzieło całej organizacji, aplikację Cannabe.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone