Czytasz
Mata odchodzi z SBM. Ogłosił to wczoraj na Bemowie

Mata odchodzi z SBM. Ogłosił to wczoraj na Bemowie

Mata odchodzi z SBM

Po wielu przypuszczeniach i podejrzeniach wreszcie dostaliśmy oficjalne potwierdzenie. Mata odchodzi z SBM Label. Artysta ogłosił tę wiadomość podczas pierwszego dnia SBM FFestivalu. Jednocześnie podziękował Solarowi i Białasowi za wsparcie oraz daną mu szansę.

Po tak wielkich postaciach jak Jan-Rapowanie czy Bedoes, z SBM Label odchodzi także Mata. Chciałem podziękować SBM, że nauczyli mnie latać, pora opuścić gniazdo. Dziękuję wam. Pokazywałem to parę razy, ale dopiero teraz czuję to całym sercem – powiedział młody Matczak podczas środowego występu na SBM FFestivalu, robiąc rękami symboliczne S.

Raper podziękował nie tylko Solarowi i Białasowi, ale również innym członkom wytwórni. Opowiedział wiele anegdot, między innymi to, że Beteo i White 2115 pokazali mu muzykę Chief Keefa, co miało znaczący wpływ na jego twórczość. Wspominał także o wspólnych wyjazdach oraz sytuacji, gdy grał utwór Mata Montana w różowej piżamie i bardzo słabo mu poszło. Nie trafiał wówczas w bit i kompletnie rozczarował obecną wówczas widownię. Gdy zszedł ze sceny, na backstage’u White 2115 go przytulił i dodał otuchy, co było dla niego niezmiernie ważne w tamtym momencie na początku jego kariery.

Kończy się więc pewna era SBM. Po odejściu kilku ważnych postaci, wytwórnia powinna skupić się na kreowaniu nowych postaci. Na razie trwa jednak SBM FFestival, który gromadzi bardzo wielu artystów, związanych z labelem na różne sposoby. Koncert Maty otwierał całe wydarzenie, a teraz czekają nas jeszcze 3 dni ogromnych wrażeń. Dzisiejszym headlinerem jest artysta co najmniej zaskakujący jak na SBM – drugi dzień zamyka Sokół wraz z gośćmi. Ponadto kolejne dni poprowadzą także gang 2115 oraz Hotel Maffija.

ŁAPCIE BILETY NA SBM FFESTIVAL

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone