Czytasz
Niebawem startuje internetowa część festiwalu MDAG – czego możemy się spodziewać?

Niebawem startuje internetowa część festiwalu MDAG – czego możemy się spodziewać?

MDAG

Siedemnasta edycja Millennium Docs Against Gravity w formie stacjonarnej dobiegła końca (ostatki w Gdyni), jednak jeśli nie załapaliście się na seanse w kinach, to nie wszystko stracone.

19 września rozpocznie się bowiem dalszy ciąg wydarzenia, który będzie miał miejsce – zgodnie z obowiązującymi trendami i pandemicznymi obyczajami – w Internecie. To doskonała alternatywa dla osób, które z jakichś powodów nie mogły się pojawić w salach kinowych. Właśnie ruszyła sprzedaż karnetów na wydarzenie.

Począwszy od najbliższej soboty, na stronie mdag.pl, za niewielką opłatą, będziemy mogli zobaczyć przeszło sto tytułów z całego świata. Wśród nich oczywiście największe hity poprzednich edycji festiwalu. Czego konkretnie wypatrywać w tej filmowej biblioteczce?

Nie zabraknie tam najlepiej przyjętych produkcji, takich jak film Dla Samy. Dokument otrzymał Nagrodę Publiczności w Warszawie i było o nim głośno jeszcze przed pokazem na MDAG. To poruszający, pełen okrucieństwa i zarazem nadziei obraz pokazujący próbę normalnego życia w obliczu permanentnego zagrożenia.

Warto pochylić się też nad ukraińsko-litewskim filmem Ziemia jest niebieska jak pomarańcza, który został nagrodzony Grand Prix – Nagrodą Banku Millennium. Historia opowiedziana przez Irynę Tsilyk także dotyczy wojny, ale tej ukraińskiej, i jest próbą odpowiedzi na pytania o “zbawienną” rolę sztuki w obliczu zła i odczłowieczającej katastrofy.

Sprawdź też
Szpaku

Poza tym Kobieta, Euforia Istnienia, Influencer. W pogoni za lajkami, a także Ninosca, czyli film, który dostępny będzie tylko w wirtualnej części festiwalu Millenium Docs Against Gravity. To kręcony przez czterdzieści lat projekt, ukazujący problem maczyzmu w kraju zamieszkiwanym przez główną bohaterkę dokumentu, tytułową Ninoskę. Opcji i możliwości jest wiele, więc prześledźcie dokładnie cały program!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone