Czytasz
Stacje metra Ulrychów i Bemowo otwarte. Gdzie dojedziesz?

Stacje metra Ulrychów i Bemowo otwarte. Gdzie dojedziesz?

Wyczekany dla wielu osób moment w końcu nastąpił: stacje metra Ulrychów i Bemowo wreszcie otwarte! Jeśli masz ochotę na wycieczkę na trasie linii M2, sprawdź kilka miejscówek, które polecamy na odwiedziny. 

Spacer architektoniczny, nowa ulubiona knajpka czy kraftowa piekarnia? Osoby mieszkające blisko metra Ulrychów i Bemowo mogą do woli korzystać z atrakcji po drugiej stronie Wisły, a przed Prażanie i Prażanki mogą wyrenderować sobie kolejny kawałek mapy na drugim końcu Warszawy.

Gdzie dojedziesz M2? Sprawdźcie nasz subiektywny przewodnik. Miejscówek i smaczków w okolicy jest na pewno dużo więcej – podsyłajcie nam swoich ulubieńców przez DM na Instagramie.

Osiedle Przyjaźń

Stacje metra Ulrychów i Bemowo otwarte
fot. Adrian Grycuk, wikimedia commons

Osiedle uroczych domków, zbudowanych w latach 50. na terenie dawnej wsi Jelonki dla robotników, pracujących przy Pałacu Kultury i Nauki. W szczytowym okresie mieszkało tu ponad 4 tysiące osób. Kiedy powstał PKiN, budynki przekazano Ministerstwu Szkolnictwa Wyższego z myślą o studentach i pracowników naukowych warszawskich uczelni. To wówczas osiedlu nadano mu nazwę „Przyjaźń” Drewniane dworki pomalowane są na niebiesko-biało i niebiesko-czerwono, co czyni z nich wdzięczne tło dla fotografii – zwłaszcza latem.

Gdzie: między Górczewską, Powstańców Śląskich i Jana Olbrachta

Metro: Bemowo

Otwarte: całą dobę, ale pamiętajcie, żeby nie denerwować mieszkańców

Park Górczewska

Stacje metra Ulrychów i Bemowo otwarte
Tężnia solankowa, fot. Dzielnica Bemowo

Tężnia solankowa, mini park linowy, trampoliny – to wszystko atrakcje w Parku Górczewska. Znajdziecie tu też wybieg dla piesków i park do ćwiczeń sportowych. Nazwa pochodzi od pobliskiego osiedla i – oczywiście – ulicy Górczewskiej. Z ciekawostek – na terenie można obserwować przelatujące gęsi gęgawy. Szczęściarze spotkają też chronione motyle – lata tu paź królowej i mieniak tęczowca. Lokalny amfiteatr przez 10 lat nosił imię Michaela Jacksona – pomysł miał upamiętnić występ popowej gwiazdy na Lotnisku Bemowo. W związku z kontrowersjami wokół wokalisty, obiekt przemianowano na amfiteatr Górczewska.

Gdzie: między ul. Lazurową a zabudowaniami parafii Bogurodzicy Maryi

Metro: Bemowo

Otwarte: całą dobę

Lotnisko Bemowo

Stacje metra Ulrychów i Bemowo otwarte
JIMEK na Bemowie, fot. Hubert Grygielewicz

Nowe stacje metra Ulrychów i Bemowo – a przede wszystkim druga z nich – oznaczają też dodatkową siatkę połączeń na Lotnisko. Wprawdzie pieszo nadal będzie trochę daleko – 3 kilometry idąc przez Powstańców Śląskich – ale są też tramwaje i autobusy, kursujące w prostej linii. Szybko i sprawnie dowiozą Was na miejsce. W sam raz przed sierpniowym SBM FFestivalem i wrześniowym ON AIR Festivalem!

Gdzie: pinezka

Metro: Bemowo

Rano Piekarnia Rzemieślnicza

Czas na praskie propozycje. Jeśli nic nie poprawia Wam nastroju tak jak dźwięk krojonego bochenka świeżego chleba – w piekarni Rano znajdziecie swój raj. Dodatkowo, w ofercie znajdziecie też słodkie wypieki, kanapki i kawę. Śledźcie ich media społecznościowe, bo ostatnio zaczęli wprowadzać też opcje popołudniowe – specjalne menu i wina naturalne. Wspólnie pomęczmy ich, żeby wprowadzili je na stałe.

Więcej naszych rekomendacji chlebowych.

Gdzie: Stalowa 47

Metro: Szwedzka

Sprawdź też

Otwarte: wtorek-piątek 8-15, sobota 8-13.

Praga Centrum

Z zazdrością zerkaliście na kolegów i koleżanki z Pragi, którzy nie musieli się ruszać ze swojej dzielnicy, by przeżyć jedne z najgorętszych koncertów tego lata? Teraz łatwo dojedziecie na miejsce i będziecie mogli przyłączyć się do roztańczonego i rozśpiewanego tłumu. W ramach cyklu Lato na Pradze złapiecie śmietankę polskich artystów i artystek. Wolicie drapieżną DZIARMĘ, chcecie ponawijać z JWP/BC czy preferujecie CLOCK MACHINE albo Marię Peszek ? Wszystkich spotkacie przy Szwedzkiej. Co więcej, odbywają się tu też koncerty i sety didżejskie zagranicznych gwiazd. Kogo dokładnie? Pełna rozpiska tutaj.

Gdzie: Szwedzka 2/4

Metro: Szwedzka

Restauracja Źródło

Stacje metra Ulrychów i Bemowo otwarte
Restauracja Źródło, fot. materiały promocyjne

Wysmakowane autorskie menu, selekcja win naturalnych, pomocna i rzetelna obsługa – Źródło dostarcza wiele przyjemności. Nasze serca zdobyli krótką stale zmienianą kartą, bazującą na sezonowych składnikach o wysokiej jakości. W lipcu musimy tam zajrzeć na parowańce z bobem i groszek cukrowy na maśle z wędzoną solą. Pociekła Wam ślinka? Nam na tyle, że kończymy pisać ten tekst i wsiadamy w M2 w stronę Pragi. Byeeeee.

Gdzie: Targowa 81/106

Metro: Dworzec Wileński

Otwarte: wtorek-czwartek 16-22, piątek 16-23, sobota 13-23, niedziela 13-18

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone