Czytasz
MF Doom upamiętniony w najnowszej serii Marvel Comics

MF Doom upamiętniony w najnowszej serii Marvel Comics

MF Doom Marvel

MF Doom jest niezaprzeczalną legendą rapu, ale jeśli ktoś o tym nie wiedział – Marvel Comics chętnie mu to powie.

Wieczne dziedzictwo

Marvelowskie komiksy wywarły szczególny wpływ na twórczość oraz wizerunek sceniczny amerykańsko-brytyjskiego rapera, którego cechowały ekscentryczne i nieoczywiste zabiegi liryczne. Fascynacja drużyną fikcyjnych superbohaterów walczących z Dr. Doomem przejawiała się nie tylko w tekstach, ale przede wszystkim w kultowym wizerunku, którego nieodłączną częścią była metalowa maska mająca upodobnić twórcę do komiksowego złoczyńcy.

W związku z tym chyba nikogo nie zdziwił fakt, że firma Marvel postanowiła upamiętnić twórczość artysty i opublikowała pierwszą część nowego komiksu zatytułowanego Doom, w którym znalazł się fragment jednego z utworów rapera. Na pierwszej stronie wydania można zauważyć wers pochodzący z kawałka Accordion znajdującego się na albumie Madvillainy autorstwa projektu muzycznego MF Dooma i Madliba.

MF Doom nadal inspiruje. Jego kawałki zachęcą was do pójścia do kuchni

MF Doom: Marvel wraca do legendarnej serii

Warto zauważyć, że od przedwczesnej śmierci artysty, która miała miejsce w 2020 roku, firma Marvel nie wydała żadnej serii dotyczącej postaci Dooma. Nowa seria jest więc pierwszym wydawnictwem opublikowanym od momentu, w którym MF Doom stracił życie w wyniku ciężkiej reakcji alergicznej na leki.

Sprawdź też

Twórcy komiksów Marvela to nie jedyne osoby z branży artystycznej, które postanowiły pochylić się nad dorobkiem artystycznym MF DOOMA. Po nagłej śmierci rapera pojawiły się również plany dotyczące stworzenia obszernej biografii zatytułowanej The Chronicles of DOOM: Unraveling Rap’s Masked Iconoclast, nad którą pracuje dziennikarz muzyczny SH Fernando Jr.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone