Czytasz
„Minionki” po raz czwarty. Kolejna odsłona serii na początku lipca

„Minionki” po raz czwarty. Kolejna odsłona serii na początku lipca

Współscenarzystą filmu jest Mike White, którego publiczność zdążyła już docenić za Szkołę rocka i serial Biały Lotos.

W lipcu 2022 roku, jak to latem, temperatury zdecydowanie sprzyjały noszeniu krótkich spodni, t-shirtów i sandałów. Na salach kinowych nastolatkowie dumnie zasiadali jednak w garniturach czy sukniach. Nieoczywisty wybór nie należał do przypadków. Młodzi widzowie chcieli uczcić takimi outfitami premierę Minionków: Wejścia Gru, którą w czasie przesunęła pandemia COVID-19. Eleganckimi kreacjami, bardziej pasującymi na bal niż do multipleksu, nawiązali do stylu jednej z postaci występującej w serii. Felonius Gru, bo to o nim mowa, wyjątkowo dbał o odpowiednią prezencję.

Bileterzy sprzedający wejściówki na Minionki: Wejście Gru musieli być w niektórych sytuacjach mocno skonsternowani / TikTok / @cyniuuuuu

Tego lata przypuszczalnie czeka nas powtórka z rozrywki. Już 3 lipca (znów na początku wakacji!) do kin na całym świecie wejdą Gru i Minionki: Pod przykrywką. To czwarty film z popularnej serii wytwórni Illumination – lub nawet szósty, jeśli weźmiemy pod uwagę spinoffy Minionki i wspomniane Minionki: Wejście Gru. Produkcja została wyreżyserowana przez debiutującego w tej roli Patricka Delage’a i Chrisa Renauda (Lorax, Nie czas na żołędzie, Sekretne życie zwierzaków domowych). Jej scenariusz napisali Ken Daurio i Mike White. Tego drugiego możecie kojarzyć przede wszystkim z Białego Lotosu: serialowej, zjadliwej satyry na wypoczywającą klasę średnią.

Zwiastun filmu Gru i Minionki: Pod przykrywką / reż. Patrick Delage, Chris Renaud / Illumination

Krnąbrny i zjednoczeni

Powyższa zajawka animacji wskazuje na to, że Illumination jest wierne swojemu charakterystycznemu, rzucającemu się w oczy stylowi. Bohaterowie – na czele z samą armią Minionków – wciąż mają okrągłe, pulchne buzie, a anturaż pozostaje skąpany w żywych, choć nie nader jaskrawych barwach. W tle przygrywa zaś niekwestionowany szlagier z lat 80. – Maniac Michaela Sembello. Ewokująca nostalgię muzyka od zawsze była mocnym punktem serii.

Nowości wprowadza za to sam scenariusz. Do rodziny Gru i Lucy, którzy wychowują już trzy córeczki – Agnes, Edith i Margo – dołącza czwarte dziecko. Już sam wyraz twarzy Gru jr. zdradza jego wyjątkową niegodziwość. Nieprzystępna mimika oseska okaże się ledwie wierzchołkiem góry lodowej. Wychowywanie chłopca stanie się jeszcze trudniejsze, gdy familia stanie się celem zbiegłego przestępcy Maxime’a Le Mala i jego nieobliczalnej partnerki, Valentiny. Aby przetrwać, musi się zjednoczyć i zakopać wszystkie topory wojenne. Kto wtedy wkroczy do pomocy? Wiadomo, że Minionki!

Sprawdź też

Wraz z premierą zwiastuna do wiadomości podano obsadę anglojęzycznego dubbingu animacji. Głosu Gru tradycyjnie użyczy Steve Carell, zaś jego żony – Kristen Wig. Poza nimi w filmie usłyszymy m.in. Joeya Kinga, Willa Ferrella, Sofię Vergarę, Mirandę Cosgrove i Steve’a Coogana. Na nazwiska polskich aktorów musimy jeszcze chwilę poczekać, ale czujemy w kościach, że się nie zawiedziemy. Czas przyszykować swoje garnitury!

Pierwsze w Warszawie parki trampolin czekają na was. Hangar 646 to propozycja dla fanów wszelakiej aktywności fizycznej!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone