Czytasz
Mata wyda sequel swojego największego hitu? Wszystko na to wskazuje!

Mata wyda sequel swojego największego hitu? Wszystko na to wskazuje!

Młody Matczak 2

Mata zasugerował na Instagramie, że wyda album Młody Matczak 2. Czyżby miały powrócić hity pokroju Kiss Cam i Papugi?

Czy Młody Matczak 2 naprawdę powstanie?! Wygląda na to, że tak. Mata wrzucił znienacka post na Instagramie, sugerujący nagranie drugiej części diamentowego albumu. Mamy więc przekonanie graniczące z pewnością, że powróci policealny Matczak.

Sprawdźcie, czy Mata gra gdzieś aktualnie koncerty!

Punkt kulminacyjny kariery

Młody Matczak miał premierę w 2021 roku. Promowały go takie hity jak Kiss Cam, Patoreakcja czy Papuga z Quebonafide i Malikiem Montaną. Album zebrał już ponad pół miliarda odsłuchów na samym Spotify i od dawna ma status diamentowej płyty. Wydawnictwo promowała także trasa koncertowa z wielkim, legendarnym już koncertem na warszawskim Bemowie, podczas którego raper zebrał ponad 40 tysięcy słuchaczy pod sceną. Co więcej, dowiedzieliśmy się też, że krążek ma już status podwójnego diamentu, a to jeszcze nie udało się żadnemu polskiemu raperowi!

Młody Matczak 2 nadchodzi?

Nagranie sequela bestselleru wydaje się zastanawiające. Przecież Mata już na swojej ostatniej EP-ce 2038: Warszawa wspominał, że to ostatni raz, kiedy wraca do korzeni swojej twórczości. Zarzucał wówczas fanom, że zaszufladkowali go tylko w jednym stylu i nie doceniają jego rozwoju. Stąd też króciak wrzucony na przełomie 2023 i 2024 miało być swego rodzaju pożegnaniem i zerwaniem ze stylistyką z pierwszych płyt.

Sprawdź też
SOPHIE

Młody Matczak 2

Można to jednak rozumieć na dwa sposoby. Być może Mata zerwał bezpośrednio tylko ze stylistyką ze swojego debiutu, 100 Dni Do Matury, ale trapowy Mata z Młodego Matczaka to wciąż kreacja, którą zechce przywdziać. Wielu fanów uznaje ten okres w twórczości rapera za najlepszy. Matczak, mimo popowości i nastawienia na komercyjny sukces, wciąż miał w sobie dużo zwykłego, acz jakościowego nawijania. Właśnie tym oraz swoją autorską narracją Mata zaskarbił sobie sympatię setek tysięcy słuchaczy.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone