Czytasz
Wiosenna energia od Moon King – kanadyjski artysta na dwóch koncertach w Polsce

Wiosenna energia od Moon King – kanadyjski artysta na dwóch koncertach w Polsce

W ten weekend do Polski zawita Moon King. Artysta z Kanady wystąpi w krakowskim Klubie Re (27.04)  i warszawskim Pogłosie (28.04). Znany ze współpracy m.in. z Grimes, Seanem Nicholasem Savage’em i Doldrums, sam tworzy i produkuje elektroniczny pop z indie rockowym zacięciem.

Moon King, a właściwie Daniel Benjamin, urodził się w Toronto, gdzie zaczęły się jego eksperymenty z muzyką, Jako nastolatek czynnie współtworzył scenę DIY w rodzinnym mieście, angażując się w działalność kilku zespołów i współorganizując koncerty.

Na początku 2010 roku jego uwagę przyciągnął Montreal i towarzystwo skupione wokół kultowej wówczas wytwórni Arbutus Records, gdzie sam zaczął później wydawać. To również początek jego wspominanej już współpracy z kanadyjską piosenkarką Grimes.

Niespełna parę lat później wychodzą Obsession I i Obsession II, czyli dwie pierwsze EP wydane pod szyldem Moon King. Gitarowe brzmienie, rozmarzono-punkowy wokal Maddy Wilde i garażowa stylistyka stanowiły preludium do późniejszych eksperymentów Benjamina.

Mat. promocyjne.

Kolejną cezurą dla jego twórczości stała się przeprowadzka do Detroit, kiedy jego elektroniczne inklinacje zyskały nowy kierunek. Wieloletnia tradycja muzyki klubowej tego wyjątkowego, przemysłowego miasta zafascynowała artystę, którego brzmienie dziś określić można jako zdecydowanie bardziej taneczne. Oscylując wokół takich gatunków jak disco i dance Moon King tworzy bezpretensjonalne i ciepłe utwory z retro posmakiem.

Sprawdź też
Fudżi

Niedługo na żywo będziecie mogli je usłyszeć w Krakowie i Warszawie. Bilety dostępne w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone