Czytasz
Wąs, który niejedną sceną trząsł – Movember i nasi ulubieni muzyczni wąsacze

Wąs, który niejedną sceną trząsł – Movember i nasi ulubieni muzyczni wąsacze

movember

Movember to akcja przybliżająca te problemy mężczyzn, o których często po prostu się nie mówi.

Rak jąder, prostaty oraz problemy psychiczne mężczyzn to tematy, na które zbyt często spuszczona jest zasłona milczenia. Bo przecież prawdziwy mężczyzna nie potrzebuje żadnej pomocy i nie płacze. Więcej o przyczynach takiego stanu rzeczy pisałem już na łamach Going.MORE. Na szczęście, dzięki takim akcjom, jak Movember, wstydliwe tematy mogą znaleźć swoje ujście. W naszym kraju kampania funkcjonuje jako Movember Polska i na jej stronie znajdziecie informację o tym, gdzie, jak i kiedy się zbadać. Mocno szanujemy całą akcję, jak i samą nazwę tegorocznej edycji – Mosznowładcy.

Wąsaty Nocny Kochanek rusza w trasę, a my mamy bilety

Niemniej, trzeba przyznać, że taka muza prosto z serducha nie do każdego musi trafiać (choć moim zdaniem ma dużo mniejsze stężenie cringe’u niż rapujący policjanci czy spot zachęcający do zażywania narkotyków). Może rzeczywiście przesterowane gitary i rockowy pazur jakoś naturalnie kojarzą się z zarostem. Ale wąsacze to nie tylko Freddie Mercury, ZZ Top i Frank Zappa czy inni artyści przynależący do szeroko pojętej muzyki gitarowej. My wybraliśmy naszych ulubionych gdzie indziej.

1. Taco Hemingway

Café Belga

Naczelny wąsacz polskiego hip-hopu. Zarost Taco prędko stał się nieodłącznym elementem wizerunku rapera, obecnym na okładkach jego albumów już od Trójkąta Warszawskiego. Domyślamy się, że podobnie jak jego muzyka zainspirowała wiele osób spoza hip-hopowej bańki do zainteresowania się rapem, tak charakterystyczny zarost przyczynił się do powrotu mody na wąs w naszym kraju.

2. Kizo

Broda + wąs (albo wąsy ;))) + wielkie okulary + kajdan + spora dawka memiczności = Kizo. Tego rapera nie da się pomylić z nikim innym. Kizo jest tylko jeden i nie musimy chyba dodawać nic więcej.

Chcesz zobaczyć wąs Kizo na żywo? My też

3. WaluśKraksaKryzys

Każdy wąsacz to zna

Nie tylko raperzy upodobali sobie wąsy. Tego Pana również rozpoznamy po obfitych wibrysach. Waluś to dobry wariacik, a jego zawadiacki zarost idealnie to oddaje. Na pewno przeżył już z nim niejedno. Taki wąs to prawdziwy przyjaciel.

WaluśKraksaKryzys promuje płytę ,,ATAK”, a my atakujemy biletami na jego koncerty

4. Avtomat

Avtomat, czyli jedna z czołowych postaci polskiej elektroniki, wybrał z kolei wariant wąsy otoczone zielenią. Zielone włosy, zielone okładki albumów, zielone teledyski. Tak czy siak, producent ostatnią EP-ką udowadnia, że na pewno nie jest zielony, jeśli chodzi nowe nurty w muzyce elektronicznej (szczególnie z UK).

5. R.A.U.

Rau wydał w tamtym roku bardzo dobry album Mieszane Uczucia, ale my na pewno nie mamy mieszanych uczuć co do jego wąsa. Nic dziwnego, że nazywa się człowiekiem orkiestrą, skoro ma do pomocy takie włosie.

Sprawdź też
Taconafide 2

Rau Performance i jego wąsy we Wrocławiu i Poznaniu

6. Avi

Taco, Avi… inteligentny rap wąsem stoi. Choć złotą płytę Avi dostał za album Akademia Sztuk Pięknych, to naszym zdaniem jakaś nagroda należy mu się również za to soczyste wąsisko.

Avi w duecie z Louisem Villainem (oraz swoim wąsem) zagrają w Krakowie

Specjalne wyróżnienie Movember: Młody Dron

Bycie członkiem Hewry + wąs + taniec do muzyczki z GTA? Bierzemy go.

Więcej muzyczki z GTA tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone