Czytasz
Najlepsze bangery na sobotnią noc w Malibu albo przejażdżkę lowriderem – TOP 10 utworów z GTA

Najlepsze bangery na sobotnią noc w Malibu albo przejażdżkę lowriderem – TOP 10 utworów z GTA

Sountrack z GTA przenosi do dzieciństwa lepiej niż najgłębsza psychoanaliza. Które utwory z gry najbardziej wryły się w pamięć?

Pierwszym klubem, który odwiedziłem w życiu, było Malibu z Vice City. To tam poznawałem kocie ruchy, które później wykorzystywałem na szkolnych dyskotekach. Oczywiście wszystko w rytmie wyjątkowego soundtracku, którego nie brakowało nie tylko na pikselowym parkiecie, lecz także podczas przejażdżek lowriderem po Los Santos lub wywijania piruetów samolotem w szkole latania. Wybrałem więc dla Was TOP 10 utworów z GTA i stawiam całą fortunę z kasyn w Las Venturas, że te traczki zagwarantują Wam piękne flashbacki do czasów dzieciństwa.

GTA

Żeby nie było, okazja jest dobra – studio Rockstar zapowiedziało ostatnio wydanie odświeżonych wersji GTA pod nazwą Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. W jej skład będą wchodziły GTA 3, Vice City oraz San Andreas.

Premiera – 11 listopada. Fani i fanki już zacierają rączki, polscy również – szczególnie, że to niemała i prężnie działająca społeczność, o czym świadczą choćby takie dzieła:

Jak pośmiane, to lecimy:

1. Laura Branigan – Self Control (GTA: Vice City)

Na początek mocna propozycja. Dokładnie tak, jak gitara, która wchodzi w 23. sekundzie. Ten utwór siadł mi na bani do tego stopnia, że w ramach terapii odwykowej zrobiłem jego remiks… Nie pomogło.

2. Ice Cube – It Was A Good Day (GTA: San Andreas)

Gdybym nie umieścił tutaj Ice Cube’a, to byłoby to przestępstwo na co najmniej na 5 gwiazdek. Nawet osiedle w teledysku wygląda identycznie jak kwadrat, na którym mieszkał CJ…

GTA
Niedziela wieczur i humor zepsuty…Źródło: GTA Myths Wiki

3. America – A Horse With No Name (GTA: San Andreas)

CJ mieszkał na Groove Street, aż nie zdradził go łajdak Ryder. Wtedy to nasz bohater trafił na wygnanie, a ten utwór był idealnym podkładem do wieczornego snucia się na motorze po wzgórzach Flint County.

4. Lynyrd Skynyrd – Freebird (GTA: San Andreas)

To z kolei najbardziej kojarzy mi się z szybowaniem samolotem nad pustynną częścią mapki San Andreas i szkołą latania, która mieściła się pośrodku niczego. Freebird i latanie, czaicie bazę? A jak już przy bazach jesteśmy, to pozdrowienia dla Area 69.

5. The Hacker – Shockwave – Gesaffelstein Remix (GTA V)

Remiks tego rejwowego hymnu w wykonaniu pięknego Francuza wjeżdżał jak ja na autostradę Los Santos Freeway w GTA V. Jedziemyyyyyy 🎵🎵🎵

6. Frankie Knuckles – Your Love (GTA: San Andreas)

Zostając przy elektronicznych hymnach, nie mógłbym nie wspomnieć o Your Love autorstwa Frankiego Knucklesa z legendarnym arpeggio, które leci przez cały utwór. Tego typu melodie mają tylko dwie możliwości – albo stają się irytującym dzwonkiem do budzika w telefonie, albo house’owym hitem.

Sprawdź też

7. Pointer Sisters – Automatic (GTA: Vice City)

Dobra, spokojnie, już wracamy do Vice City, które wg wielu osób ma najlepszy soundtrack ze wszystkich części. Ktoś się wybiera do Malibu w piąteczek?

8. Grandmaster Flash & The Furious Five – The Message (GTA: Vice City)

Rap nie może być queerowy? Pff, sprawdźcie te stylówy. Ciekawostka: utwór został zsamplowany przez Ice Cube’a w tracku pt. Check Yo Self (który z kolei pojawił się w San Andreas).

9. Eddie Murphy – Party All the Time (GTA V)

Jedyna właściwa ścieżka dźwiękowa do śmigania po krętych uliczkach we wzgórzach Holly Vinewood w GTA V. A to jedyna słuszna wersja tego utworu.

10. Dr. Dre ft. Snoop Dogg – Nuthin’ But A G Thang (GTA: San Andreas)

A jakbyście jeszcze mieli za mało rapu, to na koniec Dre i Snoop, prosto z Radio Los Santos. Straight Outta Groove Street!

To co, może teraz TOP 8 utworów z FIFY?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone