Czytasz
Travis Scott w zwiastunie „Aggro Dr1ft”. Film w całości powstał w podczerwieni

Travis Scott w zwiastunie „Aggro Dr1ft”. Film w całości powstał w podczerwieni

Eksperymentalna produkcja, którą przedpremierowo zaprezentowano na festiwalu w Wenecji, to kolejny owoc współpracy rapera z Harmonym Korine’em.

Travis Scott, gdy nie nagrywa płyt (ostatnia z nich, czyli Utopia, ukazała się w lipcu ubiegłego roku) i nie koncertuje, odważnie eksploruje świat kina i teatru. W 2019 zgodził się zagrać epizodyczną rolę w Ścieżce Nabila Elberkina. Użyczył głosu jednej z postaci w świątecznej animacji Trolle: Święta w harmonii. Niegdyś wyznał też, że marzy o wystawieniu musicalu na kultowym Broadwayu. Trzeba przyznać, że mierzy wysoko, ale trudno wątpić w jego wszechstronność.

Sztuka sztuką, ale Amerykanin próbuje także swoich sił na Harvardzie. Sprawdźcie, dlaczego!

Wieża z ludzi i podróż taksówką 

Do tej pory największym filmowym projektem rapera pozostaje Circus Maximus. To wizualna reprezentacja wspomnianej Utopii, która składa się z siedmiu segmentów. Większość z nich to zrealizowane w różnych częściach świata teledyski do poszczególnych piosenek. W Sirens rapera zaczyna otaczać castell – wieża wykonana z ludzi, której rekonstrukcja stanowi tradycję Katalończyków. Delresto ukazuje go przemierzającego ulice Kopenhagi, a Modern Jam – stojącego za konsoletami w jednym z paryskich klubów nocnych. Ostatnia, najdłuższa część projektu to zaś zapis koncertu Amerykanina, który odbył się w amfiteatrze w Pompejach. Na scenie towarzyszyli mu m.in. James Blake, Teezo Touchdown i Yung Lean.

Plakat filmu Circus Maximus Travisa Scotta

Specjalista od transgresji

Travis Scott przy tak dużym przedsięwzięciu nie działał w pojedynkę. Do współpracy nad Circus Maximus zaprosił nietuzinkowych współczesnych reżyserów. Choć każdy z nich cechuje się autorskim, indywidualnym stylem, łączy ich gotowość do przekraczania gatunkowych granic i niekonwencjonalnego opowiadania historii. Mowa o Valdimarze Jóhanssonie, Gasparze Noé, Nicolasie Windingu Refnie i Andrew Dosumnu. Nagranie koncertu raper powierzył zaś Harmony’emu Korine’owi, który dał się poznać światu za sprawą Spring Breakers, Skrawków i Plażowego haju. To jeden z najodważniejszych amerykańskich twórców, przełamujący tabu zarówno na poziomie tematycznym, jak i wizualnym. Interesują go outsiderzy, zepsucie i transgresje.

Nie do końca film

Circus Maximus jest nieodpłatnie dostępne na YouTube. Dziś przypominamy o nim dlatego, że Korine i Scott mają do zaprezentowania jeszcze jeden wspólny projekt. Aggro Dr1ft miało już światową premierę na ubiegłorocznym Biennale w Wenecji, ale wciąż czeka na szerszą dystrybucję. Wraz z zaplanowaniem pierwszych pokazów, które odbędą się w dniach 7-8 lutego w klubie go-go Crazy Girls w Los Angeles, do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu. Trzeba jednak zastrzec jedno – określenie film jest w tym przypadku raczej umowne.

Sprawdź też

Zwiastun filmu Aggro Dr1ft w reżyserii Harmony’ego Korine’a / EDGLRD

Akcja produkcji rozgrywa się w Miami. Doświadczony płatny zabójca rusza w pogoń za kolejnym celem. W świecie, którym rządzi szaleńcza przemoc, wystarczy tylko chwila, żeby role się odwróciły. Granica między drapieżnikiem a ofiarą zaczyna się zacierać. Miasto zaczyna przypominać arenę brutalnej gry wideo. Takim wrażeniom sprzyja i niepokojąca ścieżka dźwiękowa autorstwa AraabMuzik, i sama warstwa wizualna projektu. Wszystkie sceny zarejestrowano w podczerwieni. Główni bohaterowie, w których wcielają się Travis Scott i Jordi Mollà, przypominają wygenerowane komputerowo postacie.

kadr z filmu Aggro Dr1ft Harmony’ego Korine’a / materiały prasowe

Jestem podekscytowany. Nigdy nie zrobiłem czegoś podobnego. Starałem się, żeby to nie był film. Nie wiem, czy wywołam skandal, ale na pewno prezentuję autorską, osobną wypowiedźprzekonywał Korine podczas festiwalu w Locarno. Jego wizja nie przypadła zbytnio krytykom do gustu, ale czujemy, że i tak warto dać jej szansę. Polscy dystrybutorzy, pora na was.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone