Czytasz
Miasto kontrastów – razem z Mrozu odwiedzamy Wrocław w ramach Miasto Muzyka w Empik Music

Miasto kontrastów – razem z Mrozu odwiedzamy Wrocław w ramach Miasto Muzyka w Empik Music

Mrozu we Wrocławiu, fot. Dagmara Szewczuk, mat. promocyjne

Wrocław kolejnym przystankiem na trasie Empik Music. W ramach projektu Miasto Muzyka tym razem odwiedzamy stolicę Dolnego Śląska. Naszym przewodnikiem jest Mrozu – artysta oprowadza nas po rodzinnym mieście, zapraszając do wysłuchania inspirowanego nim utworu.

Projekt Miasto Muzyka w Empik Music pozwala nam odwiedzić rodzinne strony gwiazd, które stają się jednocześnie inspiracją do powstania dedykowanych utworów muzycznych. Do Beaty Kozidrak, która zabrała nas do Lublina i Kizo, z którym powędrowaliśmy do Gdańska, dołączył Mrozu. Artysta pokazał nam “miasto stu mostów” – podróż po jego rodzinnej miejscowości rozpoczęliśmy od osiedla Krzyki Gaj.

Jak byłem szczylem, to tak kolorowo tu nie było i wszędzie dookoła były szare bloki, a tak naprawdę to była jedna wielka budowa, która była naszym naturalnym placem zabaw – wspomina muzyk.

Razem z artystą odwiedzamy jego liceum w charakterystycznym, neogotyckim budynku, wspominamy pierwsze przyjaźnie, miłości, pierwsze kroki na scenie. Spacerujemy po stolicy Dolnego Śląska, w której modernizm miesza się ze starymi kamienicami, ujawniając fascynująca różnorodność. Ta różnorodność przekłada się na muzyczną scenę Wrocławia, z której wyrósł Mrozu. Dziś, dzięki współpracy z Duitem i Empik Music, możemy usłyszeć jego osobistą interpretację miasta. Nowy utwór dostępny jest tylko w aplikacji Empik Music.

Mrozu w liceum im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu, fot. Dagmara Szewczuk, mat. promocyjne

Co możemy znaleźć wśród inspiracji Mroza? Artysta od początku mieszał pop, soul i elementy R&B z elektroniką.

Dźwięki automatów to mój pierwszy kontakt z elektroniką, na Amidze robiłem pierwsze beaty – mówi Mrozu.

Sprawdź też
Szpaku

Elementów odświeżającej gitarową formułę elektroniki, możemy spodziewać się w utworze Bez snu w ramach projektu Miasto Muzyka, który oddaje barwne, dynamiczne życie nocne Wrocławia.

Mrozu i Duit przy pracy nad nowym kawałkiem w duecie z Wrocławiem, fot. Dagmara Szewczuk, mat. promocyjne

Więcej dowiesz się na Empik Music

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone