Czytasz
MTV EMA 2022 już rozdane. Czyje było wygrywanko?

MTV EMA 2022 już rozdane. Czyje było wygrywanko?

Za nami jedna z najważniejszych gal muzycznych w tym roku. MTV EMA 2022 odbyło się 13 listopada 2022 w Dusseldorfie, a prowadzeniem wydarzenia zajęli się Rita Ora i Taika Waititi. Do kogo powędrowały nagrody?

Zacznijmy od początku, czyli występu Bebe Rexhy i Davida Guetty z piosenką I’m Good (Blue). To właśnie za nią zgarnęli statuetkę w kategorii Best Collaboration, pokonując singiel Dojy Cat i Post Malone’a I Like You (A Happier Song) czy The Motto od Avy Max i Tiesto. Guetta miał jeszcze bardziej udany wieczór – bo został uznany najlepszym wykonawcą muzyki elektronicznej. A Ava? Ta zaprezentowała na MTV EMA 2022 jeden ze swoich najnowszych singli – Milion Dollar Baby.

Ogromnym zaskoczeniem MTV EMA 2022 było pojawienie się Taylor Swift. Jej obecność nie była bowiem zapowiadana. a ostatni raz na tej gali widzieliśmy ją w 2012 roku. Swift była nominowana w pięciu kategoriach, z czego zwyciężyła w aż czterech. Best Artist, Best Video, Best Pop, Best Longform Video… Zdecydowanie było co nosić. Swoje zgarnęła też Nicki Minaj w kategoriach Best Song za singiel Super Freaky Girl i Best Hip-hop. W tej drugiej zwyciężyła po raz siódmy.

MTV EMA 2022

W przerwie od rozdawania nagród na scenie pojawił się zespół One Republic, który wykonał hit I Ain’t Worried, pochodzący z filmu Top Gun: Maverick, a sam występ zapowiedział Tom Cruise. Potem przyszedł czas na Stormzy’ego oraz Debbie z Firebabe. Za to Lewis Capaldi zaśpiewał Forget Me.

Wspomniane Best Longform Video było nową kategorią, podobnie jak Best Metaverse Performence. Ta druga brzmi trochę jak wyjęta z przyszłości i poniekąd taka jest. Nominowani byli Charli XCX i występ w Robloxie, BTS z koncertem w Minecrafcie, Twenty One Pilots (też Roblox), Justin Bieber i jego Interactive Virtual Experience, a także tegoroczne zwyciężczynie: Blackpink z show w PUBG. Dodatkowo Lisa, wokalistka ostatniego z zespołów, zdobyła nagrodę Best K-pop za swój solowy projekt.

MTV EMA 2022

Zostając w k-popowych klimatach – nie sposób nie wspomnieć o grupie Seventeen, która wygrała w dwóch kategoriach: Best New oraz Best Push. W kategorii najwierniejsi fani, w której głosy oddawali widzowie, triumfował BTS. Z kolei tytuł najlepszego zespołu z Azji powędrował do TXT.

Zapytacie: a co tam z najlepszym polskim wykonawcą? W ubiegłym roku na podium znalazła się Daria Zawiałow. W tym roku nominowano: Matę, Julię Wieniawę, Young Leosię, Margaret i Ralpha Kaminskiego. To właśnie twarz tego ostatniego pojawiła się ekranach odbiorców z całego świata. Gratulujemy!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone