Czytasz
Magiczny Botaniczny rozświetla Warszawę. Nie zwlekajcie ze spacerem!

Magiczny Botaniczny rozświetla Warszawę. Nie zwlekajcie ze spacerem!

Magiczny Botaniczny

Magiczny Botaniczny to wyjątkowe miejsce na mapie naszej stolicy. Zlokalizowany w samym centrum park świateł od 11 listopada błyszczy uśmiechami licznych turystów. Niech błyszczy i waszymi.

W weekend otwarcia mieliśmy okazje odwiedzić Magiczny Botaniczny. To banał, ale też warty podkreślenia fakt: ogromnym plusem jest lokalizacja. Dotychczas takie miejsca były zlokalizowane na obrzeżach miasta, a więc i dojazd był trudniejszy. Na szczęście teraz, tuż obok Łazienek, znajdziecie rozświetlone wejście, którego blask widać już z daleka. Po zeskanowaniu biletów i przekroczeniu czarodziejskiej bramy przeniesiecie się do tajemniczego i wyjątkowo kolorowego miejsca.

Magiczny Botaniczny
Magiczny Botaniczny nocą (no bo kiedy?)

Natraficie na wiele ciekawych instalacji. Wycieczkę zaczniecie od spaceru między wielobarwnymi tulipanami, a następnie traficie do gigantycznego LED-owego drzewa.

W tym miejscu macie kilka dróg do wyboru. Jedna z nich prowadzi przez tęczę, na końcu której czeka na was prawdziwych rozmiarów słoń. W dalszym zwiedzaniu przejdziecie się dłuuugim tunelem świetlnym, by spotkać rodzinę wiewiórek i innych zwierzaków. Dobrze? I to jak!

W trakcie podziwiania atrakcji nie zapomnijcie zrobić pamiątkowych zdjęć. Organizatorzy przygotowali dla gości specjalne, bardzo instagramowe zdjęcia. Jeżeli jednak zgłodniejecie lub zechcecie się rozgrzać – też żaden problem. W środku zjecie wyjątkowe gofry i napijecie się pysznej, rozgrzewającej kawy (herbaty i czekolady też) serwowanej przez Dobro&Dobro Cafe.

Niedaleko znajduje się także największy postrach Going. Jest nim… kaczka wielkości konia. Robi wrażenie, serio! Są też inne wielkie zwierzęta. W trakcie dalszej wędrówki trafiliśmy na ogromnego latającego ptaka, który co chwilę zmieniał barwę.

Magiczny Botaniczny
To ja i kaczka wielkości konia

Jeżeli chcecie zobaczyć wszystkie świetlne rzeźby, koniecznie wpadajcie na Aleje Ujazdowskie 4. Magiczny Botaniczny działa od wtorku do czwartku w godzinach 17:00 – 20:00 oraz od piątku do niedzieli od 16:00 do 21:00. Bilety w promocyjnej cenie znajdziecie na Going. Warto zwrócić uwagę na specjalnie promocje, takie jak studenckie czwartki, pakiety rodzinne czy bezpłatne wejściówki dla studentów UW.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone