Czytasz
Magiczny Botaniczny – podziwiaj mieniący się światłami Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

Magiczny Botaniczny – podziwiaj mieniący się światłami Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

Po raz pierwszy od ponad 200 lat Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego otwiera się dla zwiedzających zimą. Świetlna wystawa nie tylko oczaruje zwiedzających, będzie też szansą na poznanie tajemniczych zimowych ścieżek Ogrodu, które do tej pory pozostawały niedostępne.

Wystawa, która powstała dzięki współpracy Ogrodu Botanicznego UW i ekspertów Lumagica otworzyła się w sobotę 27 listopada i będzie czynna do niedzieli 27 lutego 2022. Na gości czekają dotąd nieprezentowane świetlne konstrukcje nawiązujące do najciekawszych roślin i zjawisk botanicznych, ale także do baśni i legend. Magiczny Botaniczny to miejsce, jakiego w Warszawie jeszcze nie było.

Magiczny Botaniczny

Jeśli mieszkańcy Warszawy nie mieli dotychczas okazji zobaczyć kwitnącego latem dziwidła olbrzymiego – nic straconego! Zimowy ogród będzie okazją do nadrobienia zaległości. Wśród rzeźb czekają także baśniowe paprocie, legendarna mandragora, rośliny i zwierzęta znane z polskich lasów, łąk i ogrodów. A także – obok jednego z niewielu rosnących w Polsce miłorzębów – imponująca, prehistoryczna niespodzianka.

Magiczny Botaniczny
Magiczny Botaniczny

Większość rzeźb świetlnych nigdy nie była prezentowana w Polsce, część została wykonana przez artystów współpracujących z Lumagica specjalnie na tegoroczną wystawę po konsultacjach merytorycznych z pracownikami naukowymi i dydaktycznymi Ogrodu Botanicznego UW. Ogród zachwyca wiosną, latem i jesienią, ale zimą zobaczycie Państwo go w odsłonie, która naprawdę zapiera dech – zapewnia Marzena Seweryniak, dyrektor zarządzająca odpowiedzialna za projekt Lumagica.

Magiczny Botaniczny
Magiczny Botaniczny

Wieczorne aktywności organizowane w Ogrodzie Botanicznym od dawna cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – dodaje Marcin Zych, dyrektor Ogrodu Botanicznego UW. Postanowiliśmy pójść tym tropem i łącząc siły z Lumagica zaproponować odkrywanie naszych kolekcji w niecodziennej, magicznej, nocnej scenerii. Jednocześnie bardzo nam zależało, żeby projekt „Magiczny Botaniczny” był nie tylko kolejnym rozświetlonym parkiem, ale w nowy sposób opowiadał o magicznym miejscu, jakim jest Ogród Botaniczny oraz o niezwykłościach przyrody, które możemy tu spotkać.

Ogród otwarty będzie po zmroku, każdego dnia od godziny 17:00 – z wyjątkiem kilku świątecznych dni (Wigilii, pierwszego dnia Bożego Narodzenia i Sylwestra). Dla młodszych i starszych gości organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje w postaci strefy zabaw oraz gry terenowej opartej na zagadkach rozrzuconych na trasie zwiedzania.

Łap bilety na Magiczny Botaniczny

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone